Keď spoločnosť Apple v roku 2022 predstavila iPhone 14, nebudeme klamať, že nás tento model pomerne dosť sklamal. Aj keď šlo o inováciu, oproti staršej a lacnejšej generácii ponúkol len veľmi málo zmien. Aj preto sme Slovákom odporúčali, aby si radšej zaobstarali iPhone 13. Jednoducho sa viac oplatil.

Dnes už je ale situácia iná a iPhone 14 výrazne poklesol na cene. Zariadenie ponúka 6,1″ Retina displej s vysokým rozlíšením a odomykaním cez Face ID, výkonný procesor A15 Bionic so 6 GB RAM, dva kvalitné fotoaparáty na zadnej strane, ktoré podporujú nočný režim či extrémne dobre stabilizovaný akčný režim pre video a tiež slušnú výdrž batérie na jedno nabitie, ktorá vás poteší počas všedných dní, ale aj keď cestujete.

iPhone 14 sa v čase uvedenia na trh štandardne predával za 999 €, čo bola dosť vysoká cena. Išlo však o nový hardvér od spoločnosti Apple, takže to zas nikoho neprekvapilo. Dnes, keď už je na trhu nejaký ten piatok, iPhone 14 získate lacnejšie. Po kliknutí na tento odkaz ho zoženiete už od 759 €, vďaka čomu na ňom slušne ušetríte. Aj to je možno dôvod, prečo ho Slováci v poslednej dobe tak preferujú.

iPhone 14
Zdroj: YouTube / Marques Brownlee / Matthew Moniz (úprava redakcie)

iPhone 13 je lacnejší a stále sa oplatí. Nie však tak, ako pred pár mesiacmi 

Už sa totiž skutočne neoplatí príliš šetriť a kupovať si radšej o rok starší iPhone 13, ktorý je síce veľmi podobný no po hardvérovej stránke mu chýba niekoľko funkcií. Spomeňme napríklad o trochu slabší procesor (taktiež A15 Bionic) so 4 GB RAM, absenciu akčného režimu či satelitných volaní alebo detekcie autonehody.

iPhone 13
Zdroj: YouTube / Tom’s Guide / Noah Herman(úprava redakcie)

Iste, niektoré z týchto funkcií pravdepodobne nikdy nevyužijete, no vždy je lepšie ich v zariadení mať, ako nemať. Navyše nový iPhone 13 sa predáva štandardne od 899 € a po kliknutí na tento odkaz ho zoženiete od cca 700 €.

Je to slušná cenová úspora a pri nákupe „trinástky“ neurobíte chybu. Ide však len o cca 60 – 70 € rozdiel oproti iPhonu 14 v závislosti od predajcu, čo v tejto cenovej kategórii nepovažujeme za až tak podstatné.

Za super cenu je aj iPhone 14 Plus 

iPhone 14 Plus
Zdroj: YouTube / Nick Ackerman / Adam Lobo TV (úprava redakcie)

Pokiaľ sa vám nezdá 6,1″ obrazovka ako dostatočne veľká, od roku 2022 si môžete kúpiť aj dostupný a veľký iPhone so 6,7″ displejom. Konkrétne ide o model 14 Plus, ktorý sa od menšej verzie v zásade nelíši. Jediným rozdielom je rozmernejšia uhlopriečka a tiež najväčší akumulátor s kapacitou až 4 325 mAh, aký kedy Apple montovalo do svojich smartfónov.

Prečítajte si tiež  Získajte MS Office 2021 v akcii "Späť do školy" už od 13 €. Operačný systém Windows 11 začína na 10 €

iPhone 14 Plus nepatrí medzi najúspešnejšie modely, hoci malo Apple od neho veľké očakávania. Dôvodom je aj z nášho pohľadu nesprávna cenová politika, keď tento model v septembri 2022 začínal na čiastke až 1 149 €. Dobrou správou ale je, že teraz ho viete získať výrazne lacnejšie. Po kliknutí na tento odkaz kúpite iPhone 14 Plus už za 879 €, čo je podľa nás veľmi férová ponuka. Zvážiť si to ale samozrejme musí každý sám.

Kvalitné kryty pre svoj iPhone kúpite na Loopi.sk 

Zdroj: Loopi

Pokiaľ chcete mať svoj iPhone 14 alebo iPhone 13 stále v bezpečí, kúpte si kvalitný a odolný kryt na Loopi.sk. K dispozícii sú rôzne verzie, v rôznych materiáloch a tiež farebných prevedeniach. Vyberie si tu jednoducho každý.

Kryty pre iPhone 14

Kryty pre iPhone 14 Plus

Kryty pre iPhone 13

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -