Keď sa spoločnosť Apple pokúsila premeniť neúspech 5,4″ iPhonu s označením mini na úspech s novým 6,1″ základným modelom, mnoho ľudí očakávalo, že pôjde o predajný hit. Ako sa však ukazuje, iPhone 14 Plus tri mesiace po predstavení takmer nikto nekupuje a zariadenie preto kleslo do šialených cenových zvýhodnení, čo si overíte tu. Dokonca už ani spoločnosť Apple nevie, či ho bude v budúcnosti vyrábať alebo nie. Informoval o tom portál Macrumors.

Ešte v septembri sme písali, že iPhone 14 Plus je síce zaujímavé zariadenie, no so základnou cenou 1 149 € za najmenší 128 GB model si veľa úspechu neužije. Ľudia si totiž radšej priplatili 150 € a kúpili rovno iPhone 14 Pro (dostupný od 1299 €) alebo sa uspokojili s generačne starším iPhonom 13 Pro Max, ktorý má rovnakú uhlopriečku, no po technologickej stránke je úplne inde. Na Slovensku sa v septembri predával za cca 1 149 €.

Táto situácia spôsobila, že zatiaľ čo iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max je dnes prakticky nezohnateľný a čaká sa naň niekoľko mesiacov, iPhone 14 Plus je normálne skladom prakticky v každom obchode, ktorý navštívite. Jeho cena už vďaka zľavám klesla z pôvodných 1 149 € na oveľa prijateľnejších 995 €, no ani 154 € zľava zdá sa veľa ľudí neláka. Applu skrátka nevyšlo uvedenie na trh. iPhone 14 Plus dnes kúpite najvýhodnejšie tu.

Ani Apple nevie, ako s iPhonom 14 Plus ďalej

iPhone 14 Plus vo fialovej farby zo zadnej strany. Má dva fotoaparáty, ktoré sú umiestnené diagonálne
Zdroj: Apple Insider

Podľa dnešných zistení je aj samotná spoločnosť Apple silno znepokojená tým, ako veľmi sa nedarí jej novému „dostupnému“ 6,7″ modelu. V dôsledku toho vraj už začínajú vznikať plány, ako zmeniť stratégiu na rok 2023. Načo predstavovať iPhone 15 Plus, keď ho znova nebude nikto chcieť?

Pokiaľ hľadáte kvalitné príslušenstvo pre Apple zariadenia, navštívte Loopi. Z obrovskej ponuky si vyberie úplne každý. Platiť môžete aj cez Apple Pay. (Reklama)

Technologický gigant sa ale nechce vzdať samotného zariadenia. Už dnes totiž existuje dizajn, vyvíjajú sa komponenty a pripravujú výrobné postupy na jeho produkciu, ktorá začne niekedy v lete budúceho roka. Apple by za toto všetko zbytočne zaplatilo milióny dolárov, ktoré by takpovediac vyhodilo do luftu. Firma to chce vyriešiť inou cestou.

Na stole sú dva scenáre

iPhone 14 Plus vo fialovej farbe - displej a operačný systém iOS 16
Zdroj: AppleInsider

V súčasnosti v Cupertine pracujú s dvoma scenármi, pričom oba dávajú perfektný zmysel. Niektorým zákazníkom sa ale páčiť nemusia. Platí to najmä o scenári číslo jedna, v rámci ktorého by Apple ešte viac odlíšilo základný iPhone 15 od oveľa drahšieho iPhonu 15 Pro. Ku tomuto sa prikláňa aj známy analytik Ming-Chi Kuo.

Prečítajte si tiež  Nové iPhony vás upozornia na to ak použijete neoriginálny displej.

Druhý, oveľa príjemnejší nápad súvisí s prehodnotením cenovej politiky. Za nás je hlavným nedostatkom iPhone 14 Plus príliš vysoká cena a nízka pridaná hodnota v porovnaní so základným prevedením 6,1″ iPhonu 14, ktoré dnes zoženiete taktiež v zľave už od 869,5 €. Ak by toto zariadenie bolo v ponuke o 100 až 150 eur lacnejšie hneď od uvedenia na trh, určite by sa predávalo lepšie, ako v roku 2022. To, kde kúpite iPhone 14 Plus najlacnejšie na Slovensku si môžete overiť tu.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy. Dáva vám iPhone 14 Plus v ponuke spoločnosti Apple zmysel alebo nie? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -