Zdá sa, že v útrobách nových iPhonov sa okrem nových čipov ukrýva ešte jedna zmena v porovnaní s minulou generáciou. Nedávno predstavené smartfónu disponujú novým modemom X70 od spoločnosti Qualcomm, ktorý zlepšuje 5G pripojenie. Táto zmena sa vzťahuje na celý modelový rad iPhone 15.

iPhone 15 dostal spoľahlivejšie 5G pripojenie

O informáciu sa podelil Shahram Mokhtari zo známeho portálu iFixit na svojom X (Twitter) profile. Podobne ako minulý rok, keď všetky modely iPhonu 14 dostali modem Qualcomm X65, aj teraz sme sa dočkali aktualizácie naprieč všetkými verziami iPhonu 15.

Benchmarkové testy minulý mesiac ukázali, že modem Qualcomm X70 prináša výrazné zlepšenie výkonu 5G. Podľa týchto údajov má iPhone 15 až o 24 % vyššiu rýchlosť 5G ako minuloročné modely.

Okrem toho by mal modem X70 v iPhone 15 znížiť aj spotrebu energie, zlepšiť kombináciu 5G operátorov a zlepšiť výkon, keď je váš iPhone ďaleko od mobilnej veže.

iPhone 15 Qualcomm 5G modem
Zdroj: Shahram Mokhtari / X

 

Táto novinka však nie je len výsadou jablkovej spoločnosti. Modem X70 od Qualcomm poháňa aj mnohé špičkové smartfóny s Androidom. V Cupertine to však chcú v dohľadnej dobe zmeniť.

Spoločnosť Apple totiž už niekoľko rokov pracuje na svojich vlastných 5G modemoch po akvizícii časti spoločnosti Intel. Očakáva sa však, že ich vývoj potrvá ešte niekoľko rokov.

Minulý mesiac spoločnosť Qualcomm oznámila, že Apple bude naďalej používať modemy Qualcomm 5G pre iPhone aspoň do roku 2026.

Zatiaľ nie je jasné, či by mal modem 5G navrhnutý spoločnosťou Apple nejaké spotrebiteľské výhody oproti modemom Qualcomm. V prvom rade však ide o zníženie závislosti od dodávateľov tretích strán a v druhom rade o celkové zníženie nákladov. Nechajme sa prekvapiť, ako to celé dopadne.

Prečítajte si tiež  Chcete iPhone 15 Pro / 15 Pro Max? Na tieto modely budete čakať najkratšie

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -