Všetci už netrpezlivo čakáme na to, kedy spoločnosť Apple oficiálne predstaví svoj očakávaný iPhone 15. Podľa posledných indícii by ku tomu mohlo dôjsť už 12. septembra na najdôležitejšom evente tohto roka. A hoci sa technologický gigant snaží podrobnosti o zariadení čo najlepšie utajiť, v dnešnej dobe to už nie je celkom možné.

Na internete sa totiž objavil ďalší únik, ktorý rozoberá podrobnosti, týkajúce sa hardvéru iPhonu 15. Smartfón by mal po novom ponúkať technické riešenie, vďaka ktorému môže byť v prípade problémov ľahšie opraviteľný. S touto informáciou prišiel známy leaker Majin Bu, ktorý má veľmi dobré renomé a v posledných dňoch nás zásoboval aj ďalšími únikmi, ktoré sa zdajú byť presné. No a o čo vlastne pôjde?

V Cupertine sa podľa všetkého rozhodli, že servisným strediskám trochu zjednodušia život a zákazníkom ušetria peniaze. iPhone 15 by mal totiž interagovať fyzický slot pre SIM kartu s káblom, ktorý vedie až ku USB-C konektoru.

Lacnejšia oprava, no trochu drahší diel

Odborníci sa domnievajú, že táto zmena by mohla mať pozitívny vplyv na celkovú náročnosť opravy. Ak sa vám pokazí SIM slot, alebo USB-C konektor, výmena prebehne ľahšie, respektíve oveľa rýchlejšie. Jedinou nevýhodou môže byť nákup trochu drahšieho komponentu. Rozdiel v cene by však mal byť skôr zanedbateľný.

Pochopiteľne táto inovácia opäť nebude dostupná po celom svete, nakoľko spoločnosť Apple bude svoj iPhone 15 aj v roku 2023 ponúkať vo viacerých krajinách už iba s podporou eSIM karty. Podobne, ako iPhone 13 sa teda zariadenie nebude predávať napríklad v USA s klasickým fyzickým slotom na SIM karty.

Neočakávame však, že Apple zavedie túto zmenu globálne, nakoľko na to mobilní operátori zatiaľ nemusia byť pripravení.

Samozrejme sa tiež stále počíta s tým, že v niektorých regiónoch, ako napríklad v Číne, môže iPhone ponúkať dokonca dva sloty na SIM karty. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Koniec krízy polovodičov na obzore? Najväčší dodávateľ Apple si myslí, že áno!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -