iPhone 15 je zaručene najočakávanejším smartfónom tohto roka a nie je to náhoda. Vďaka početnému množstvu únikov už máme pomerne dobrú predstavu o tom, čo nám toto zariadenie prinesie. Dokonca na internet unikli presné informácie, ohľadom jeho dátumu predstavenia. Kedy však Apple oficiálne oznámi event?

Aj keď je isté, že iPhone 15 príde v septembri, dátumy ohlasovania samotného eventu nebývajú celkom pravidelné. Aby sme to lepšie vysvetlili, niekedy prichádza správa o udalosti 7 dní pred jej konaním, no zažili sme už aj situácie, kedy to bolo 14 dní. Aj preto si v tomto článku prezradíme všetky možné alternatívy, kedy by ku tomu mohlo dôjsť v roku 2023.

Ako sme už naznačili vyššie, iPhone 15 príde na trh 12. septembra 2023. To znamená, že najneskorší dátum, kedy by udalosť mohlo byť oznámená na trh spadá na 5. septembra 2023. Rovnako sa ale môže stať, že o evente budeme počuť po prvýkrát ešte 29. augusta.

Reklama
Reklama

Aby sme to teda zhrnuli, samotná keynote bude oficiálne oznámená medzi 29. augustom až 5. septembrom 2023 a podľa našich výpočtov ku tomu môže dôjsť v štyroch rozličných termínoch. Aby ste v tom mali lepší prehľad, vypísali sme ich nižšie:

  • Utorok 29. augusta.
  • streda 30. augusta
  • štvrtok 31. augusta
  • utorok 5. septembra

Čo prinesie iPhone 15? Málo toho nebude

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: YouTube / Arthur Winer (úprava redakcie)

iPhone 15 príde na trh v štyroch samostatných verziách. Drahšie prevedenia dostanú tenšie rámčeky okolo displeja, titánový rám, výkonnejší procesor A17 Bionic a ak si zaobstaráte model 15 Pro Max, tešiť sa môžete aj na periskopický objektív. Rovnako by mohlo zmiznúť tlačidlo na stlmenie zvuku, ktoré nahradí Action Button.

Ak si zaobstaráte lacnejší iPhone 15, alebo iPhone 15 Plus, k dispozícii budete mať hliníkové telo, ktorého súčasťou už budú displeje s Dynamic Islandom. Rovnako tu nájdete výkonnejší čip A16 Bionic, lepší 48 Mpx fotoaparát a niekoľko ďalších užitočných drobností.

Každý iPhone 15 dostane podporu pre USB-C pripojenie a zariadenia by mali ponúkať aj o cca 10 % väčšie akumulátory. Vďaka moderným technológiám by navyše mohli byť vybavené aj rýchlejším nabíjaním batérie.

Loopi Eco Case
Reklama

Dajte nám vedieť do komentára, či sa už na iPhone 15 tešíte. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Aké alternatívy budú keď Apple odstráni tlačítko "Home Button?"
Môže ťa zaujímať
- Reklama -