Spoločnosť Apple v roku 2014 vykonala zmenu, ktorá sa mnohým fanúšikom na prvý pohľad nepáčila. Čistý a ničím nerušený dizajn iPhonu 6 doplnila vystupujúca šošovka zadného fotoaparátu, čo do tej doby nebolo zvykom. A aj keď tento prvok mnohí kritizovali, dneska sme si naň úplne zvykli. Možno aj preto, že ho výrobca týchto zariadení neustále zväčšuje a prekonáva svoje vlastné rekordy.

Ako iste viete, pred pár dňami na internet unikli CAD rendery iPhonu 15 Pro, ktoré pochádzajú od ázijských výrobcov príslušenstva. Rovnako tak začala svetom kolovať aj prvá fotografia tohto zariadenia, na ktorej môžeme vidieť USB-C konektor, titánový rám a jemne zaoblené hrany po stranách. Čo je však dôležité, na CAD renderoch sme videli aj to, akým spôsobom bude vystupovať zadný fotoaparát v tomto zariadení. A o tom, že bude obrovský nemusíte mať najmenších pochýb.

O ikonografiu nižšie sa postaral dizajnér Ian Zelbo, ktorý takisto v spolupráci s portálom 9to5mac celému svetu ukázal, ako bude vyzerať iPhone 15 Pro. Vcelku dobre spracované vizualizácie nájdete len tak mimochodom na tomto odkaze.

iPhone 15 Pro únik: Pohľad zospodu (USB-C konektor a väčšie kamery)
Zdroj: 9to5mac / Ian Zelbo

Infografika konkrétne zobrazuje tri modely, ktoré majú k dispozícii tri šošovky fotoaparátov. Zľava je to iPhone 11 Pro (2019), v strede nájdete oveľa masívnejšie riešenie z iPhonu 14 Pro (2022) a vpravo zase CAD render iPhonu 15 Pro (2023), ktorý posunie všetko na úplne novú úroveň.

Pokiaľ ste si pri pohľade na poslednú generáciu zariadenia mysleli, že už v tomto smere nejde spraviť žiaden posun, boli ste na omyle. Už o niekoľko mesiacov uvidíme ešte väčší kamerový modul.

iPhone 15 Pro
Zdroj: Ian Zelbo

A ak vás zaujíma, prečo sa vlastne pripravuje takáto zásadná zmena, odpoveď je úplne jednoduchá. iPhone 15 Pro prinesie úplne logicky ešte lepšie fotoaparáty s väčšími snímačmi, než iPhone 14 Pro.

Rovnako tak by mohol disponovať aj periskopickým objektívom, avšak ten bude zrejme iba súčasťou väčšieho 6,7″ iPhonu 15 Pro Max alebo iPhonu 15 Ultra.

Loopi
REKLAMA

Pozrite si obrázky a dajte nám vedieť do komentára, čo si o tejto zmene myslíte vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

iPhone 15 Pro
Zdroj: Ian Zelbo

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone má problémy s pripojením sa na Bluetooth v aute. Pocítili ste ich aj vy?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -