Už niekoľko mesiacov píšeme o tom, že spoločnosť Apple v roku 2023 prejde vo svojom iPhone na nový konektor USB-C (nahradí Lightning) aby splnila prísne regulácie zo strany Európskej únie. A aj keď tomu mnohí ľudia neveria, teraz sa tieto úniky ukazujú ako veľmi relevantné. Len včera sa na internete objavili prvé CAD rendery, ktoré odhaľujú iPhone 15 Pro v plnej jeho kráse. Dnes tu máme dokonca fotku, ktorá súhlasí s rendermi a potvrdzuje prítomnosť nového nabíjacieho a dátového konektora. Téme sa venoval portál Macrumors.

Zahraničné médium zverejnilo fotografiu, na ktorej môžeme vidieť neidentifikovateľné zariadenie s USB-C konektorom. A hoci by sme ešte včera o jej relevantnosti pravdepodobne pochybovali, dnes už to tak nie je. Samotná fotka sa totiž zhoduje so včerajšími CAD rendermi, ktoré zverejnil portál 9to5mac. Súhlasí najmä tvar zariadenia s jemne zaoblenými hranami, ktoré budú pre túto generáciu iPhonu novinkou.

Samotný únik tiež ukazuje nový materiál, ktorý by Apple v roku 2023 mohlo pri iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, respektíve 15 Ultra použiť. Pozorné oko si všimne, že už nejde o nehrdzavejúcu oceľ ani o hliník ale podľa štruktúry s najvyššou pravdepodobnosťou o extrémne odolný titán, ktorý firma používa aj pri hodinkách Apple Watch Ultra. Pochopiteľne však v tejto chvíli ide iba o ranný únik, ktorý zatiaľ nie je možné nezávisle overiť.

iPhone 15 Pro únik
Zdroj: Macrumors / Unokwnz21

Leaker Unknownz21, ktorý sa mal o uvedenú fotografiu postarať napísal, že spoločnosť Apple plánuje v roku 2023 prechod na USB-C prostredníctvom výmeny radiča E75 Lightning za radič E85 Port Controller. Firma si pravdepodobne zachová aj certifikáciu MFi, čo žiaľ bude obmedzovať používateľov.

Macrumors tiež dodáva, že aj keď uvidíme USB-C v každom iPhone 15, samotné dizajnové zmeny, ktoré sa budú týkať materiálu a zaoblených hrán by sme mali vidieť len na drahších verziách Pro.

Aj tento článok vznikol vďaka e-shopu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné kryty pre váš iPhone ale aj iné Apple produkty. Vybavenie objednávky je veľmi rýchle a platiť môžete samozrejme aj cez Apple Pay (reklama)

A ak sa na záver pýtate, ako je možné, že spoločnosti Apple unikol dizajn iPhonu 15 Pro približne osem mesiacov pred predstavením, vysvetlení je hneď niekoľko. Firma v prvom rade odosiela práve v tomto období ázijským partnerom CAD súbory s tvarmi nových zariadení, aby mohli v dostatočnom predstihu navrhnúť a vyrobiť príslušenstvo. To je potom v čase predstavenia k dispozícii pre všetkých používateľov v dostatočnom množstve.

Prečítajte si tiež  To snáď nie je možné: iPhone 15 má ďalší problém. Tentokrát súvisí so zvukom
iPhone 15 Pro únik: Pohľad zospodu (USB-C konektor a väčšie kamery)
Zdroj: 9to5mac / Ian Zelbo

Aj preto sa nebojíme tvrdiť, že včerajší únik, o ktorý sa postaral 9to5mac je na 99,9 % presný. Podobná situácia sa totiž opakuje každý rok. Aby ste si to mohli overiť, minulý rok v marci sme takto informovali o iPhone 14 Pro aj iPhone 14, pričom tieto úniky sa napokon zhodovali s realitou.

Chcete aby mal iPhone 15 Pro USB-C konektor a jeho telo bolo vyrobené z titánu? V tom prípade vás zrejme potešíme, lebo presne toto plánuje spoločnosť Apple urobiť. V roku 2023 sa dočkáme extrémne odolného zariadenia, ktoré prinesie množstvo zmien.

Rovnako tak sme vás ešte začiatkom januára informovali, že spoločnosť Apple začala v Číne s výrobou svojho nového smartfónu. Nejde o náhodu. Firma potrebuje nastaviť všetky procesy mesiace pred predstavením, aby po premiére fungovalo všetko v rámci produkcie, ako na bežiacom páse.

Loopi
REKLAMA

Znamená to, že výroba obmedzeného množstva produktov (ktoré ešte nie sú dokončené) začína pokojne aj pol roka pred predstavením, vďaka čomu Apple nepodcení žiaden z aspektov v rámci dodávateľských reťazcov.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -