Pred pár dňami sme vás informovali o tom, že spoločnosť Apple predstaví oveľa ľahšie vlajkové smartfóny, ako minulý rok. A stalo sa. Redukcia váhy bola síce menej výrazná, než ako sa očakávalo, no aj tak je pomerne citeľná a spolu s jemne zaoblenými hranami dopomôže ku celkovo vyššiemu komfortu počas používania. Poznáme presnú váhu zariadení.

Nové prémiové verzie iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max ponúkajú rám vyrobený z extrémne odolného a tiež veľmi ľahkého titánu, ktorý v roku 2023 vyradil z ponuky populárnu nehrdzavejúcu oceľ. Keďže spoločnosť Apple už zverejnila technické špecifikácie, na základe uvedených dát vieme, že tieto smartfóny sú o približne 9 % ľahšie, ako ich minuloročné verzie iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max.

V skutočných číslach to znamená, že zatiaľ čo iPhone 14 Pro váži až 206 gramov, jeho novší braček iPhone 15 Pro dosahuje iba 187 gramov. To je rozdiel na úrovni citeľných 19 gramov.

Úplne rovnakým spôsobom sa váha zredukovala aj pri väčšom iPhone 15 Pro Max, ktorý už nemá 240 gramov, ako iPhone 14 Pro Max, ale iba 221 gramov.

Za zmienku tiež stojí, že nový titánový rám prešiel špeciálnou povrchovou úpravou, ktorá je menej náchylná na zachytávanie odtlačkov prstov a tiež ponúka celkovo vyššiu odolnosť pred poškodeniami. V neposlednom rade to tiež vyzerá po vizuálnej stránke úplne super.

Apple konečne nepredáva extrémne ťažké iPhony 

iPhone 15 Pro
Zdroj: Apple

To sú veľmi pozitívne správy, ktoré budúci majitelia určite ocenia v praxi. Netreba snáď ani zabúdať na to, že doterajšie modely iPhonov boli už príliš ťažké a veľa ľudí, vrátane nás v redakcii, sa na to verejne sťažovalo. Je to teda zmena, ktorá bola potrebná a my za ňu spoločnosti Apple ďakujeme.

Na záver len doplníme, že základné verzie iPhone 15 a iPhone 15 Plus majú naďalej šasi z hliníka, čo znamená, že pri nich nedošlo ku žiadnej výraznej redukcii hmotnosti v porovnaní s predchádzajúcou generáciou. iPhone 15 váži 171 gramov (– 1 gram) a iPhone 15 Plus 201 gramov (- 2 gramy).

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  V iPadOS 16 bude chýbať dôležitá funkcia, ktorú prinesie systém iOS 16
Môže ťa zaujímať
- Reklama -