Nebudeme si klamať, iPhone 15 Pro sa veľmi podaril. Špičkový smartfón dostal extrémne odolný dizajn, ktorý kombinuje pevný titánový rám s tvrdým sklíčkom Ceramic Shield a takisto ochranou voči vode vďaka certifikácii IP68. Apple, ale nezabudol ani na extrémny výkon či vynikajúci kamerový systém, ktorý dnes už do veľkej mieri dokáže nahradiť drahé fotoaparáty. iPhone 15 Pro kúpite vo veľkej zľave a bola by to obrovská škoda nevyužiť.

Začnime displejom, ktorý patrí medzi najlepšie na svete. Nepreháňame. 6,1″ OLED panel má vysoké rozlíšenie, presné farby či funkcie Always-on a ProMotion (120 Hz obnovovacia frekvencia). Ešte vám nestačilo? Dobre, iPhone 15 Pro ponúka aj maximálny jas 2 000 nitov, takže ho dobre vidno na slnku a šikovný Dynamic Island. O to, čo sa na displeji zobrazí sa potom stará fenomenálny čip A17 Pro. Jeho súčasťou je 6-jadrové CPU aj GPU a 8 GB RAM. Apple tu však pridal aj hardvérovo akcelerovaný Ray Tracing, vďaka čomu si na iPhone 15 Pro zahráte najnovší Assassin’s Creed Mirage priamo z hracích konzol (a iné tituly). Chýbať nebude ani podpora Apple Intelligence na jeseň tohto roka.

Bolo toho vcelku dosť však? Poďme sa teda pozrieť na cenu, ktorá vás určite zaujíma najviac. iPhone 15 Pro sa v čase uvedenia na trh predával za 1 199 €, no to už dnes neplatí. Po kliknutí na tento odkaz totiž zariadenie kúpite za 927 €, vďaka čomu krásne ušetríte. Na to, že ide o jeden z najlepších smartfónov sveta to vlastne ani nie je tak veľa. iPhone 15 Pro vám bude zaručene slúžiť ešte aspoň 5 rokov s tými najnovšími aktualizáciami operačného systému iOS!

iPhone 15 Pro fantastickú točí aj fotí a má dlhú výdrž batérie 

Zdroj: YouTube / TechDaily (snímka obrazovky + úprava redakcie)

Okej, už sme zistili, že iPhone 15 Pro je odolný, má krásny displej s množstvom funkcií a taktiež výkon, akým nedisponujú ani niektoré počítače. Čo však fotoaparáty? Nebojte sa, ani tu Apple neurobil žiadne pochybenie. Hlavný snímač má 48 Mpx (dá sa fotiť aj do 24 Mpx – súbory sú menej náročné na úložisko), no je tu aj ultraširokouhlý objektív s 12 Mpx a teleobjektív s 12 Mpx.

iPhone 15 Pro má aj LiDAR skener a v oblasti videa natočí 4K video do 60 FPS, alebo spomalené 240 FPS do 1080p. Samozrejmosťou sú obľúbené režimy, ako ten filmový, portrétny, nočný atď. iPhone 15 Pro navyše podporuje aj formáty Apple ProRaw, ProRes či LOG a disponuje stabilizáciou snímačov Sensor-Shift 2. Toto všetko v jednom malom smartfóne.

Prečítajte si tiež  "Dokonalé" falzifikáty Apple priamo z Číny

Na záver poteší aj kompatibilita USB-C s vysokými prenosovými rýchlosťami (Thunderbolt 4), na ktorý si viete priamo napojiť SSD disk a rovno naň ukladať videá priamo z aplikácie fotoaparát. Rovnako skvelá je aj celodenná výdrž batérie, ktorá podporuje rýchle nabíjanie, ale aj bezdrôtové Qi2 nabíjanie či MagSafe nabíjanie. Ak teda chcete iPhone 15 Pro so všetkými týmito benefitmi, po kliknutí na tento odkaz ho získate len za 927 €. Sami ho máme v redakcii a nevieme si ho vynachváliť. Applu sa tento model veľmi podaril.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -