Spoločnosť Apple si za roky pôsobenia v mobilnom priemysle vytvorila pozíciu dobre spracovaných a hlavne kvalitných mobilných zariadení. Firma má u svojich dodávateľov v rôznych častiach sveta zavedené tie najprísnejšie štandardy, vďaka čomu je iPhone smartfón so skutočne nízky počtom porúch a reklamácií. Niečo sa ale predsa nájde.

V priebehu uplynulých mesiacov sme na sociálnych sieťach viackrát zaznamenali sťažnosti zo strany používateľov, ktorí avizujú, že sa na ich prémiovom iPhone 15 Pro / 15 Pro Max objavili nepekné škvrny priamo pod zadným matným sklom. Trochu sme preto pátrali a na oficiálnom fóre Macrumors sa nám podarilo objaviť zaujímavé vlákno, ktoré sa mu priamo venuje.

Používatelia tu uvádzajú, že za samotný problém môže spôsobovať buď lepidlo, alebo oveľa pravdepodobnejšia delaminácia zadného matného skla, ktoré tu pravdepodobne pri výrobe nebolo aplikované správnym spôsobom.

Hoci iPhone 15 Pro štartuje na čiastke 970 € (pôvodne 1 199 €) a iPhone 15 Pro Max na čiastke 1 198 € (pôvodne 1 449 €), čím ide o jedny z najdrahších smartfónov, aké si dnes viete kúpiť, ani to nie je zárukou dokonalosti.

Niektorým používateľom sa zvláštne fľaky na zadnej strane iPhonu začali objavovať už na druhý deň po tom, ako svoje zariadenie vytiahli z originálnej krabice. Na internete však nájdete aj prípady, kedy sa to stalo o niekoľko týždňov neskôr.

iPhone 15 Pro fľaky
Zdroj: Forum Macrumors / SR42 (snímka obrazovky)
iPhone 15 Pro fľaky
Zdroj: Forum Macrumors / SR42 (snímka obrazovky)

Dôležité je tiež zdôrazniť, že samotné fľaky môžu mať rôznu veľkosť, umiestnenie aj tvar. Na internete nájdete prípady, kde sú podstatne väčšie a nachádzajú sa v strednej časti zadného skla, nie po okrajoch.

Každopádne v tomto prípade platí jedno a to, aby ste svoje zariadenie s podobným vizuálnym nedostatkom ihneď zaniesli na reklamáciu. V tomto prípade ide o výrobnú chybu, ktorú by mala spoločnosť Apple bez váhania uznať.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 12 nepríde 15. septembra. Bloobmerg nám vysvetlil prečo.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -