Spoločnosť Apple chystá ďalšiu revolučnú novinku, ktorú v súčasnosti neponúka žiaden iný výrobca smartfónov. iPhone 15 Pro Max prejde miernou zmenou dizajnu, ktorá sa bude týkať aj jeho displeja. Ako uvádza známy leaker Ice Universe, používatelia ju budú milovať.

Už dávnejšie sme naznačili, že Apple v roku 2023 použije na displeji iPhonu 15 podobne tenké rámčeky, s akými sa stretávame na inteligentných hodinkách Apple Watch. Apple urobilo v tomto smere rekord naposledy v roku 2020, keď predstavilo iPhone 12, ktorý mal vôbec najtenší čierny rámik oddeľujúci displej od kovového / hliníkového šasi na svete.

Od tej doby ale uplynul už nejaký ten čas a firma sa musí posunúť ďalej. Rovnakú hrúbku rámika ako v iPhone 12 totiž používa aj pri najnovšom iPhone 14.

Nástupca iPhone 15 by mal preto obsahovať ešte tenšie rámiky, vďaka čomu sa stane vôbec najmenším smartfónom so 6,7″ displejom v predaji. Používateľom to prinesie úžitok najmä z pohľadu ergonómie, ktorá bude výrazne lepšia.

Rámik v iPhone 15 Pro Max bude mať len 1,55 mm

iPhone 15 Pro Max vs iPhone 14 Pro Max
Zdroj: Twitter / Ice Universe

Na základe úniku sa podarilo zistiť, že iPhone 15 Pro Max by mal mať v roku 2023 len 1,55 milimetrové rámiky. To znamená, že v porovnaní s predchádzajúcou generáciou stratia na svojej hrúbke až 0,62 mm čo určite nie je zanedbateľné číslo.

Potvrdzujú to aj CAD schémy, ktoré sa v uplynulých týždňoch dostali na internet a pochádzajú priamo zo spoločnosti Apple.

My ešte doplníme, že v súčasnosti má najtenšie rámčeky v mobilnom priemysle smartfón Xiaomi 13, ktorého dizajn sa z niektorých uhlov až podozrivo podobá práve na iPhone od Apple. Podľa výrobcu majú tieto rámiky 1,61 mm no podľa meraní je to 1,81 mm.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

Loopi Eco Case
Reklama

Nech už je pravda kdekoľvek, ak Apple v roku 2023 príde s 1,55 mm rámčekmi, prekoná s nimi konkurenciu na kilometre ďaleko a hlavne to bude vyzerať super. Dajte nám vedieť do komentára, či sa na túto zmenu tešíte aj vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -