Spoločnosť Apple si v roku 2023 neustrážila svoje pripravované mobilné zariadenia a tie dlhé mesiace pred premiérou unikli na internet. Jedným z čerstvých únikov je aj CAD render najväčšieho a najdrahšieho iPhonu 15 Pro Max, o ktorý sa postaral leaker Ice Universe. Poznáme presné rozmery zariadenia.

Táto novinka bude vyzerať prakticky rovnako, ako jeho menšia verzia iPhone 15 Pro, o ktorom sme si viac napísali tu. Teraz sa však môžete pozrieť na zaujímavé porovnanie so staršou generáciou iPhonom 14 Pro Max, ktorú tento model nahradí.

- Reklama -

Na nových renderoch je krásne vidieť, ako sa tvar zariadenia v roku 2023 zmení. Aj keď predošlé úniky naznačovali masívnu úpravu dizajnu, tieto správy sa napokon nepotvrdili. iPhone 15 Pro Max bude mať stále ploché hrany po stranách no v rohoch budú mierne zaoblené, aby sa lepšie držal v ruke. Apple si od toho sľubuje zlepšenie ergonómie.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

LOOPI
REKLAMA


Samostatnou kapitolou sú potom tlačidlá po bokoch, ktoré evidentne nebudú fyzické ale len kapacitné (dotykové). Telefón vám ale bude dávať spätnú väzbu aj naďalej a to vďaka TapTic enginu vovnútri.

Podobnú technológiu dnes využíva napríklad MacBook vo svojom Trackpade, kde to funguje na jednotku s hviezdičkou. Ľudia ani netušia, že kliknutia sú v skutočnosti umelé. Možno, že o tom poprvýkrát čítate aj vy…

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: Twitter / Ice Universe

Všimnite si tiež zväčšenie otvoru pre nabíjací konektor. Ako už bolo x-krát spomenuté, každý iPhone 15 by mal v roku 2023 podporovať štandard USB-C. Apple sa teda zbaví obľúbeného Lightning portu, ktorý predstavilo v roku 2012 s príchodom iPhonu 5.

Firma bola ku samotnej zmene donútená kvôli sprísneným reguláciám zo strany EÚ. Ako ale naznačuje ďalší únik, USB-C konektor by mal podliehať certifikácii MFi, čo znamená, že ho nebudete môcť používať s akýmkoľvek príslušenstvom. Firma si tak našla páku, ako neprísť o vysoké zisky z certifikačného procesu.

iPhone 15 Pro Max vs iPhone 14 Pro Max
Zdroj: Twitter / Ice Universe

Na záver si nezabudnite pozrieť ani masívne kamerové moduly. Aj keď ich má iPhone 14 Pro Max z roku 2022 obrovské, iPhone 15 Pro Max všetko posunie na ešte vyššiu úroveň. Zároveň sa pomerne významne zväčší hrúbka zariadenia.

Kým staršia generácia mala v tomto smere 7,85 mm, tá nová bude mať až 8,25 mm. Naopak však stratí na šírke z pôvodných 77,6 mm na 76,73 mm a na výške z pôvodných 160,7mm na 159,86 mm. Apple to zrejme dosiahne skrz ušžie rámčeky displejov.

iPhone 15 Pro Max vs iPhone 14 Pro Max
Zdroj: Twitter / Ice Universe

Pozrite si vizualizácie a napíšte nám do komentára, či sa vám iPhone 15 Pro Max páči alebo nie. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: Twitter / Ice Universe
iPhone 15 Pro Max
Zdroj: Twitter / Ice Universe
iPhone 15 Pro Max
Zdroj: Twitter / Ice Universe

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -