Spoločnosť Samsung predstavila pred pár dňami svoj nový smartfón Galaxy S24 Ultra, ktorý, prináša hneď niekoľko zásadných inovácií. Výrobca popracoval aj na zadnom fotoaparáte, ktorý vylepšil skoro v každom jednom smere. Jeho snahy sa teraz ukázali, ako účinné.

Známy YouTuber Mrwhosetheboss sa rozhodol novinku otestovať a rovno ju aj porovnať s jej najväčším rivalom, iPhonom 15 Pro Max od spoločnosti Apple. Jeho nové video prináša pomerne objektívne zhrnutie schopností oboch zariadení a taktiež z neho vyplýva len jeden víťaz, ktorým žiaľ v tomto prípade nie je iPhone.

Zariadeniu z Cupertina bolo napríklad vyčítané, že na rozdiel od Samsungu nedokáže natáčať spomalené 4K video pri 240 FPS (zvláda len FullHD). Galaxy S24 Ultra prináša tiež lepšiu aplikáciu fotoaparátu, hoci tá pôsobí trochu tak, ako by jej základ odkukali práve z operačného systému iOS a rovnako má výhodu aj v oblasti generatívnej umelej inteligencie, vďaka ktorej je jednoduchšia následná editácia fotiek.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Novinka z Južnej Kórei ukázala svoje výnimočné schopnosti aj v oblasti selfie fotografie, a tiež sa jej podarilo ponúknuť veľmi dobré zábery pri nočnej fotografii, kde s iPhonom remizovala. Pochopiteľne však nevyhrala každú jednu disciplínu.

iPhone 15 Pro Max neprehral úplne všetko. V tomto sa mu darilo 

Samsung Galaxy S24 Ultra vs iPhone 15 Pro Max
Zdroj: YouTube / Mrwhosetheboss (snímka obrazovky)

iPhone 15 Pro Max vedel natáčať oveľa lepšie slefie video, ale aj zábery na zadnú kameru. Obrovskou výhodou v tomto smere bola optická stabilizácia snímačov Sensor Shift 2. generácie, ktorej sa dnes nedokáže vyrovnať žiaden konkurent.

V oblasti zachytávania zvuku pomocou mikrofónov nastala opäť remíza, no iPhone celkom prekvapivo dobehol Samsung v oblasti priblíženia.

Ako iste viete, Samsung Galaxy S24 Ultra už nemá 10x, ale len 5x optický zoom rovnako, ako iPhone 15 Pro Max. Výrobca chcel tento downgrade dorovnať softvérovými funkciami, no podľa testov sa mu nepodarilo.

Samsung Galaxy S24 Ultra vs iPhone 15 Pro Max
Zdroj: YouTube / Mrwhosetheboss (snímka obrazovky)

Galaxy S24 Ultra už v tomto smere nefotí tak dobre, ako Galaxy S23 Ultra a dokonca je od neho v niektorých veciach o málo lepší jeho úhlavný americký nepriateľ s nahryznutým jablkom v logu. Toto by pred már mesiacmi čakal asi iba málokto.

S remízou sa oba smartfóny museli zmieriť aj pri nočnom fotení, no fotenie klasických záberov padlo na stranu iPhonu 15 Pro Max.

Prečítajte si tiež  Chlapík spojazdnil AirPods, ktoré by ste normálne len vyhodili do koša.

Vo výsledku tak Samsung Galaxy S24 Ultra, ktorý kúpite po kliknutí na tento odkaz od 1 415 € vyhral s celkovým hodnotením 6,5 boda a nechal za sebou niekoľkomesačný iPhone 15 Pro Max, ktorý sa po kliknutí na tento odkaz predáva od 1 315 € a v teste získal „iba“ 4,5 boda.

Aby ste však mali lepší prehľad v tom, ako to celé dopadlo, pozrite si video nižšie, ktoré vám všetko pekne ukáže.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -