Najnovšie úniky, o ktorých nás informoval portál Macrumors, a ktoré pochádzajú z kórejských zdrojov nám naznačujú, že spoločnosť Apple sa chystá v nadchádzajúcom iPhone 16 Pro Max stanoviť nové hranice v oblasti výdrže batérie. Podľa správy má dosahovať kapacitu, na ktorú dnes zďaleka nie sme zvyknutí.

Zdroje, ktoré túto informáciu priniesli majú dobré kontakty na dodávateľský reťazec spoločnosti Apple. Podľa nich má narásť iPhone 16 Pro zo súčasných 6,1″ na 6,3″ a iPhone 16 Pro Max zo súčasných 6,7″ na 6,9″. Táto inovácia prinesie nie len väčšie displeje, ale aj prítomnosť tetraprízového 5-násobného teleobjektívu, ktorý bude k dispozícii aj v menšom „Pro“ modeli (dnes ho nájdeme iba vo väčšom a drahšom iPhone 15 Pro Max). Nie je to však všetko.

Na základe toho, že konštrukcia telefónov prinesie väčšie rozmery, iPhone 16 Pro / 16 Pro Max bude mať vo svojich útrobách priestor pre extrémne veľké akumulátory. Vďaka tomu by sa mohlo stať nabíjanie raz za dva dni aj pri náročnejších používateľoch úplne bežným štandardom.

iPhone 16 Pro Max by mohol byť kráľom výdrže batérie 

iPhone 16 Pro
Zdroj: Unspalsh / Thai Nguyen (úprava redakcie)

Len pre doplnenie, v súčasnosti je spoločnosť Apple v tomto smere relatívne ďaleko. Už iPhone 15 Pro Max ponúka so svojim 4 441 mAh akumulátorom až 29-hodinovú výdrž batérie na jedno nabitie. Jeho nástupca, iPhone 16 Pro Max, by ale mohol ako prvý prekonať 30-hodinovú hranicu, a to vďaka 5 % nárastu veľkosti batérie na 4 676 mAh.

Hoci sa toto zvýšenie môže zdať skromné, práve kombinácia väčšej batérie spolu ďalšími vylepšeniami účinnosti by mohla výrazne predĺžiť výdrž zariadenia. Veď netreba zabúdať, že iPhone 16 Pro príde aj s úplne novým čipom A18 Pro, ktorý sa určite nebude zameriavať iba na výkon, ale aj na maximálnu efektivitu.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Resetovanie prístupového kódu na iPhone bude vďaka iOS 17 oveľa jednoduchšie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -