Model iPhone 5C mal byť svojho času predajným trhákom, ktorý mal nalákať nových užívateľov do jablkového ekosystému. Spoločnosti Apple to však s cenovo dostupnou farebnou verziou „päťkového“ iPhonu nevyšlo až tak podľa predstáv. Od jeho predstavenia prešla už takmer dekáda a iPhone 5C sa preto čoskoro dostane na listinu trvalo zastaraných zariadení bez nároku na servis.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Apple práve vydala aktualizáciu systému macOS Monterey 12.5.

Spoločnosť Apple označila iPhone 5C ako zastaraný produkt už v októbri 2020. Neznamenalo to však úplné ukončenie podpory. Spoločnosť Apple a jej poskytovatelia servisu mohli vykonávať ďalej vykonávať opravy tohto produktu v závislosti od dostupnosti dielov. Tento scenár sa však už od ďalšieho mesiaca zmení. Spoločnosť Apple 1. novembra označí iPhone 5C ukončí všetky opravy a služby spojené s týmto modelom.

iPhone 5C sa dostal na trh spolu s iPhonom 5S v septembri 2013. Tento model bol prvý, ktorý sa ponúkal v novej farebnej škále a naviac s plastovým zadným krytom. Jednalo sa o prvú cenovo dostupnú verziu, ktorú neskôr vystriedal iPhone SE, ktorý sa dostal až do súčasnej tretej generácie. Ako si na tento model spomínate vy? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov pod článkom.

iPhone 5C vo všetkých farbách - záber zo zadnej strany
Zdroj: Apple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here