Určite nám dáte za pravdu, že iPhone má v skutku špičkový fotoaparát. Porovnávať ho s profesionálnymi zrkadlovkami by bolo možno trochu trúfalé, no na druhej strane s ním urobíte snímky, ktoré stoja za to. Takto dopadla tohtoročná súťaž iPhone Photography Awards 2020.

iPhone Photography Award 2020

Už od roku 2007 sa môže ktokoľvek z vás zúčastniť fotografickej súťaže, kde je jedinou podmienkou poslať zábery, ktoré boli nasnímané na iPhone.

Porota následne vyberá z tisícov fotiek tie najlepšie, ktoré majú okrem vysokej kvality aj zaujímavú myšlienku. Rok 2020 pochopiteľne nebol žiadnou výnimkou. Zapojili sa sem ľudia z celého sveta.

Zaujímavé je, že v rámci štyroch najlepších záberov (hlavného výhercu a prvých troch miest) sa tu ani raz neobjavilo dielo, ktoré by bolo odfotené na aktuálny iPhone 11/11 Pro. V dvoch prípadoch využili autori iPhone X, jedenkrát iPhone XS a jedenkrát iPhone 6. Napriek tomu sú výsledky pôsobivé.

Pozrite si celú galériu vyššie, kde sme uviedli aj použité modely. Kategóriu „Ľudia“ vyhral snímok, ktorý vznikol na iPhone 4 z roku 2010! Chceli by ste sa zúčastniť podobnej súťaže aj vy? Viac informácií nájdete na týchto stránkach.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple práve vydalo iOS 16.1 pre všetkých používateľov. Zhrnuli sme každú novinku, ktorú systém prináša
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.