Aj keď sa pôvodne v únikoch hovorilo o tom, že iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max bude možné nabíjať vyššími rýchlosťami, spoločnosť Apple to oficiálne nikde nepotvrdila. Ako však ukazuje test čínskej spoločnosti Chongdiantou, na ktorý upozornil portál Macrumors, tieto informácie neboli ďaleko od pravdy.

Apple totiž deklaruje, že všetky nové iPhony môžeme nabíjať maximálnou rýchlosťou 20 W, pričom batéria by sa mala dať doplniť na 50 % za 30 minút, respektíve 35 minút pri väčšom 6,7″ prevedení.

Prečítajte si tiež  Rýchle nabíjanie a jeho vplyv na životnosť batérie: Naozaj ju ničí alebo je to len mýtus?

Dnes sa ale ukázalo, že ak použijete výkonnejší adaptér (napríklad z MacBooku Air), ktorý má výkon 30 W a viac, dočkáte sa aj rýchlejšieho dopĺňania energie.

iPhone 14 Pro Max dokážete nabíjať výkonom 29 W

Najväčší iPhone 14 Pro Max pritom krátkodobo dosahuje výkon až 29 W, pričom nabíjanie sa neskôr ustáli na hodnotách 26 W až 27 W. Aby sme však boli objektívni, podobné to je aj pri minuloročnom iPhone 13 Pro Max.

Pri výbere menšieho 6,1″ prevedenia potom platí, že rýchlosť nabíjania klesá so silnejšou nabíjačkou na 23 W, čo je však stále viac, ako udáva spoločnosť Apple. Macrumors predpokladá, že revolúcia v tomto smere príde až na budúci rok, keď Apple predstaví iPhone 15. Tento model by mal mať k dispozícii vôbec po prvýkrát podporu USB-C pripojenia, ktoré raz a navždy nahradí zastaralý USB 2.0 Lightning konektor.

Prečítajte si tiež  Dá sa používať nabíjačka z MacBooku na bezpečné rýchle nabíjanie iPhonu alebo iPadu? Tu je odpoveď

Práve vďaka tomu by sme sa mohli dočkať vyšších nabíjacích rýchlostí, ktoré ale budú stále obmedzené na rozumnú hodnotu, aby používatelia nepoškodili svoje akumulátory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here