Tento rok nás čaká opäť trojica nových iPhonov. Dostanú nové, vylepšené fotoaparáty, ktoré budú síce evolúciou ale nie revolúciou. Existuje jeden dôvod. Apple mohlo tento rok urobiť veľkú vec. Ako to ale vyzerá, bolo by to príliš nákladné a smartfóny by zdraželi. iPhone: revolúcia vo fotoaparátoch sa na tento rok odkladá.

iPhone: revolúcia vo fotoaparátoch

Možno ste si mysleli, že revolúciou má byť pridanie širokouhlého objektívu pre nástupcov modelov XS a XS MAX, no nie je to tak. Revolúcia mala byť celkom iná a s týmto nesúvisela.

Jablková spoločnosť podpísala zmluvu s britskou spoločnosťou Nanoco, ktorá sa so svojim dcérskymi spoločnosťami špecializuje na výrobu a výskum špeciálnych licencovaných kvantových bodov, bez obsahu kadmia a akýchkoľvek iných ťažkých kovov (CFQD). Materiály tiež neobsahujú žiadne polovodiče z nanomateriálov, ktoré sa používajú v rôznych komernčých aplikáciach.

Bude iPhone 11 Max škaredé káčatko? - svetapple.sk
iPhone- revolúcia vo fotoaparátoch sa na tento rok odkladá. – svetapple.sk – svetapple.sk

Zmluva mala byť podpísaná na sumu vo výške 22 miliónov dolárov. Výhodou technológie je teda predovšetkým jej ekológia. Pôvodne sa špekulovalo, že sa môže použiť na displeje zariadení. Nakoniec ale od týchto informácií upadlo a hovorilo sa o šošovkách fotoaparátu. Dokonca aj konkurenčný Samsung ju už používa pri niektorých svojich produktoch.

Je veľmi nákladná

Ako sa ale ukázalo, hoci by technológia bola omnoho ekologickejšia ako tá, ktorá sa používa v súčasnosti a okrem iného by priniesla iné výhody, tento rok s ňou nemáme rátať. Konkrétne by sme vďaka CFQD mohli získať lepšie svetelné vlastnosti pre naše šošovky v porovnaní s kremíkovou technológiou, ktorú Apple a ostatní výrobcovia používajú už roky. To by sa jednoznačne podpísalo aj na kvalite záberov. Predsa len kľúčovým pre kvalitu je práve svetlo.

Apple by po aplikovaní tejto kvantovej technológie muselo zdražiť iPhone a to určite nikto z nás momentálne nechce. Preto nám neostáva nič iné iba čakať na to kým sa takéto výrobné postupy dostanú do produktov. Je viac ako pravdepodobné, že to nebude trvať dlho…

iPhone- revolúcia vo fotoaparátoch sa na tento rok odkladá. - svetapple.sk
Šošovky môžu byť ekologickejšie a účinnejšie – svetapple.sk

zdroj: phonearena, touchit

Prečítajte si tiež  Animované aplikácie v iOS by boli fajn. Prečo by ich mal Apple povoliť?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.