Pokiaľ niečo tento rok rozvírilo diskusiu je to určite zadná strana iPhonu XI alebo iPhonu XE (presný názov nepoznáme). Fotoaparáty budú zaberať viac miesta ako doteraz. Samozrejme nebude to zbytočné. Telefón bude robiť omnoho kvalitnejšie zábery. Dnes unikli sklíčka fotoaparátov nových iPhonov.

Unikli sklíčka fotoaparátov nových iPhonov, samozrejme len ochranné

To, že unikli sklíčka fotoaparátov nových iPhonov nie je nič prekvapivé. Pri dnešnom svete je podobné veci utajiť naozaj náročné. Na internet sa dostali diely, s ktorými sa budeme stretávať v tohtoročnom iPhone XI a iPhone XR2. Oba diely majú štvorcový tvar a sú vyrobené z vysoko odolného sklíčka.

Je pravdepodobné, že Apple na výrobu sklíčka pre iPhone XI využije takzvaný zafír, ktorý je mimoriadne odolný a nedá sa poškriabať a na výrobu sklíčka iPhonu XR2 lacnejšiu verziu ion-x (ktorý je tiež odolný ale poškriabať ho nie je zase veľký problém), ktorý nájdeme aj v Apple Watch (hliníkových). Tak či onak bude rozumné nalepiť tvrdené sklo aj na túto časť zariadenia.

Unikli sklíčka fotoaparátov nových iPhonov. Potvrdzujú vizualizácie - svetapple.sk
Unikli sklíčka fotoaparátov nových iPhonov. Potvrdzujú vizualizácie – svetapple.sk

Ako môžeme vidieť na záberoch, fotoaparáty sú tri tak ako sa predpokladalo, otvorov je ale o čosi viac. To čo znamenajú si rozoberieme nižšie. Každopádne oba tohtoročné iPhony sa zamerajú hlavne na kvalitu fotografií. Malo by ísť o najlepšie fotiace produkty na svete. iOS 13 navyše prišiel s rozšírenou podporou úpravy fotiek a videí. Apple chce zákazníkovi umožniť aby fotku spravil dokonalú bez žiadnej dodatočnej aplikácie.

Na čo budú slúžiť otvory?

Začneme iPhonom XI, ktorý by mal byť po predstavení najlepším foto-mobilom na svete. V prvom rade to bude klasický objektív, s ktorým bude snímať väčšinu záberov. Pre potreby bude k dispozícií aj teleobjektív (ako dnes), ktorým bude vedieť opticky priblížiť to čo budete potrebovať.

Novinkou má byť širokouhlý objektív, ktorý síce neponúkne úplne zábery „fisheye“ ale ponúkne „filmové zábery“. Zorné pole má byť až 120° alebo 130°. V hornom pravom rohu sa bude nachádzať True Tone blesk, ktorý ponúka až 4 malé LED diódy. Zo spodu zase môžeme vidieť mikrofón. Ten je súčasťou fotoaparátu každého iPhonu.

Unikli sklíčka fotoaparátov nových iPhonov. Potvrdzujú vizualizácie - svetapple.sk
iPhone XI – svetapple.sk

iPhone XR2 ponúkne rovnako veľkú šošovku avšak bez širokoúhleho objektívu. Model teda získa navyše aspoň teleobjektív, čo je veľké Plus. Ostatné ostáva nezmenné. iPhone XR2 dostane rovnako True Tone Flash a tiež mikrofón.

Unikli sklíčka fotoaparátov nových iPhonov. Potvrdzujú vizualizácie - svetapple.sk
iPhone XR – svetapple.sk

zdroj: wccftech

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJwccftech
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.