Už niekoľko mesiacov sa hovorí o tom, že napriek globálnemu poklesu predaja smartfónov očakávajú v spoločnosti Apple obrovský úspech svojich pripravovaných noviniek. iPhone 14 a iPhone 14 Pro príde už 7. septembra 2022 a podľa najnovšieho prieskumu od spoločnosti Savings si ho nebudú kupovať len bývalí majitelia zariadení s operačným systémom Android. „Štrnástka“ by mala osloviť aj majiteľov starších iPhonov.

Do samotného prieskumu sa zapojilo až 1500 ľudí, čo je vzorka, ktorá už je pomerne relevantná. Z odpovedí sa podarilo zistiť, že 14 % opýtaných plánuje prejsť v roku 2022 na iPhone 14 a aj keď sa to nezdá ako veľké číslo, v skutočnosti je v istom bode rekordné.

Skoro o tretinu viac ako v predchádzajúcich rokoch 

iPhone 13 Pro Max v krabici v modrej farbe Sierra Blue
Zdroj: Jeremy Bezanger

V minulých rokoch sa totiž uskutočnil rovnaký prieskum, v ktorom chcelo prejsť na novšiu generáciu zariadenia (iPhone 12 a 13) len približne 10 % ľudí. V súčasnosti je to takmer o tretinu viac.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Taktiež treba zdôrazniť, že iPhone v súčasnosti vlastní viac ako 1 miliarda aktívnych používateľov po celom svete. Pokiaľ 14 % z nich prejde na iPhone 14 / 14 Pro, celkovo pôjde až o 140 miliónov ľudí. Pridajme k tomu aj tých, ktorí dnes vlastnia Android a sme na vcelku slušných, možno až rekordných číslach.

Ľudia chcú výkonnejší procesor a väčšie úložisko 

iPhone 14 Max a iPhone 14 v čiernej farbe
Zdroj: TechViral

Ľudia v dotazníku uvádzali, že hlavným dôvodom na kúpu nového zariadenia je príchod výkonnejšieho čipu (týkať sa to bude iba modelov „Pro“) a taktiež potreba vlastnenia väčšieho úložiska. 64 GB im už jednoducho v telefóne nestačí.

Medzi ďalšie dôvody na upgrade však patrí aj vylepšený fotoaparát, ktorý by mohol v roku 2022 dostať až 48 megapixelov a možnosť nahrávania videa v 8K kvalite. Zabúdať však nemôžeme ani na kvalitu displeja, výdrž batérie a mnohé ďalšie aspekty.

Prečítajte si tiež  Toto je 7 problémov, ktorými trpia AirPods a môžete sa s nimi stretnúť aj vy

Dajte nám vedieť do komentára, prečo plánujete prejsť na nový iPhone 14 / 14 Pro, a ktorý z týchto modelov si vyberiete vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here