Pokiaľ pátrate po tom „najlacnejšom iPhone“, SE 2. generácie je pre vás ako stvorený. Ak naopak chcete najsilnejší Andorid, pravdepodobne uvažujete nad Samsungom Galaxy S20 Ultra. Jedná sa o diametrálne odlišné zariadenia. Dajú sa ale porovnať vo výkonnostnom teste? Áno a výsledok vás prekvapí.

iPhone SE 2. generácie porazil Samsung Galaxy S20 Ultra

Hoci je smartfón od jablkovej spoločnosti v jasnej nevýhode v oblasti kapacity operačnej pamäte RAM, vedie s procesorom Apple A13 Bionic, ktorý je aktuálne najvýkonnejším mobilným čipom na svete. Aj keď mu Apple ubralo trochu výkonu (kvôli spotrebe energie) stále je schopný konkurovať aj tým najsilnejším hráčom na trhu z portfólia prémiových a vlajkových modelov. Patrí sem aj Samsung Galaxy S20 Ultra, ktorý bol postavený ako bojovník proti iPhone 11/12 Pro Max.

Okrem množstva technológii, ktorými by iPhone SE 2. generácie „šmahom ruky“ zahnal do kúta ponúka aj vysoký výkon. Najnovší test ale preukázal, že ho v tomto prípade základný smartfón od Apple dokáže bez problémov poraziť. Netvrdíme, že rozdiel bol mimoriadne veľký ale víťazstvo skončilo na strane jablkovej spoločnosti.

iPhone SE 2. generácie porazil Samsung Galaxy S20 Ultra v rýchlostnom teste.
iPhone SE 2. generácie porazil Samsung Galaxy S20 Ultra v rýchlostnom teste.

Výsledky hovoria jasne. iPhone SE 2. generácie zvládol rýchlostný test za 1:15.0. Samsung Galaxy S20 Ultra sa potom „trápil“ 1:21.2. Čo nám to teda hovorí? Nejde ani tak o to, že základný model od Apple „rozbil“ vrcholový Samsung. Objektívne treba skonštatovať, že SE 2. generácie ma napríklad nižšie rozlíšenie displeja.

Výsledok skôr môže presvedčiť potencionálnych záujemcov o tom, ako pekelné rýchly je tento dostupný model. Ak si ho dnes kúpite za 479€, určite to neoľutujete počas následujúcich niekoľkých rokov…Už teraz sa tešíme na procesor Apple A14 Bionic v iPhone 12!

Prečítajte si tiež  iPhony sú bezpečné a nevyžarujú viac radiofrekvenčného žiarenia ako je stanovená norma.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -