Poznáte ten zvyk, kedy si ešte tesne pred spaním skontrolujete na svojom iPhone sociálne siete, potom ho položíte vedľa seba na nočný stolík, alebo dokonca pod vankúš a necháte ho napojený na nabíjačke? Presne to je niečo, čo by ste za žiadnych okolností robiť nemali. Hrozí vám totiž potencionálne ohrozenie zdravia.

Ako píše portál Komputerswiat, istý Poliak menom Piotr Piotrowski robil presne to isté, čo pravdepodobne robíte aj vy. Ani vo sne ho však nenapadlo, ako mu obyčajný iPhone na nabíjačke môže ublížiť. Podcenil pri tom technológiu, ktorá je vo väčšine prípadoch maximálne spoľahlivá, ale stále existuje riziko, že niekedy zlyhá.

Aby sme to lepšie definovali, Piotrowski vlastnil iPhone 11 Pro, ktorý si dal pred spaním nabíjať. Namiesto pokojného spánku ho však čakalo veľmi nepríjemné prekvapenie.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Keď sa v sobotňajších skorých ranných hodinách zobudil, vo svojej blízkosti pocítil nepríjemný zápach, ktorý pochádzal z pomaly sa taviaceho plastu. Zariadenie bolo v tom čase už tak žeravé, že poškodilo vankúš aj matrac.

Odniesol si to dokonca aj samotný majiteľ, avšak v tomto prípade by sme mohli hovoriť skôr o šťastí, ako o smole. Zariadenie mu totiž spôsobilo iba zopár menších popálenín na hlave a niekoľko spálených vlasov.

Piotrovski po tejto skúsenosti všetkým svojim priateľom a sledovateľom odkázal, aby si za žiadnych okolností nenechávali svoj iPhone počas nočného nabíjania v posteli, aj keď je to mimoriadne obľúbený spôsob jeho používania.

Dôvod, prečo začal Poliakovi horieť iPhone zatiaľ nie je známy, no pravdepodobne tomu zďaleka nepomohol fakt, že si ho položil priamo pod svoj vankúš. Ako iste viete, počas nabíjania teplota zariadenia vždy narastá. Ak sa teda nachádzalo pod vankúšom, mohlo sa jednoducho prehriať a katastrofa bola na svete.

Autor príspevku však dodal, že v danej chvíli nepoužíval ani originálny kábel, ktorý v tomto prípade mohol taktiež zohrať svoju rolu. Každopádne, ale platí, že ak sa chcete podobným problémom vyhnúť, vždy používajte na nabíjanie originálne príslušenstvo s certfikátom MFi (Made For iPhone) a za žiadnych okolností si nenechávajte svoj nabíjajúci sa iPhone pod vankúšom. Môže to dopadnúť veľmi zle…

Prečítajte si tiež  Huawei predstavil vlastný "iPhone". Má skvelú výdrž batérie a bude lacný

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -