Hra Minecraft sa stala okamžite po uvedení v roku 2011 celosvetovým fenoménom, pričom si ju obľúbili nie len deti ale aj dospelí. Vďaka jednoduchému konceptu budovania za pomoci kociek, rozvíja kreativitu a myslenie ľudí. Už dlhšiu dobu si ju môžete kúpiť na platformu iOS alebo Android. Ak máte zariadenie od Apple, oddnes si môžete užívať dôležité vylepšenie ovládania. Minecraft konečne podporuje Bluetooth myš a klávesnicu.

Konkrétne ide o poslednú verziu hry označenú ako „1.19.10“, ktorá by už mala byť k dispozícii v App Store. Vývojári uvádzajú, že jej vydanie prebehlo ešte včera, 12. júla 2022.

Ako sa píše na Reddite, jednotlivé klávesy je možné nastaviť v aplikácii skrz Nastavenia > Všeobecné > Klávesnica > Hardvérová klávesnica > Modifikačné klávesy.

Minecraft je jedna z najsťahovanejších platených hier v App Store

Poznámky od vývojárov tiež prezrádzajú, že každý kto si Minecraft aktualizuje, sa môže tešiť na pridanie hudby priamo do aplikácie pre iOS alebo iPadOS. Týmto spôsobom sa eliminuje potreba sťahovať hudbu z trhoviska, čo niektorých používateľov mohlo otravovať.

Hoci sa to možno nezdá, Minecraft patrí už niekoľko rokov medzi najpopulárnejšie hry pre iPhone a iPad. V obchode App Store sa dokonca viackrát objavila na prvom mieste v kategórii platené hry, pričom si ju môžete kúpiť aj na Slovensku a to za jednotnú cenu 6,99 €.

Aj keď to nie je najmenej, v porovnaní s počítačovou verziou hry, ktorá štartuje na úrovni 18,99 €, je to vlastne veľmi fér ponuka. Ak teda túžite po nejakej novej hre a Minecraft ste ešte nevyskúšali, teraz vám dávame chrobáka do hlavy…

Dajte nám vedieť do komentára, či ste si už Minecraft pre iOS alebo iPadOS mali možnosť zahrať. Ak áno, ako boli vaše dojmy?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  iOS 9.1 odstánil Jailbreak
Môže ťa zaujímať
- Reklama -