Apple to od minuloročného septembra vôbec nemal ľahké. Veľké prepady predajov jeho iPhonov vystrašili investorov. Včera Tim Cook situáciu upokojil. iPhonu sa za posledné 3 mesiace darilo omnoho lepšie. Stále však majú čo robiť aby sa predaje napravili.

2iPhonu sa za posledné 3 mesiace darilo omnoho lepšie.

Hoci nemôžeme hovoriť o rekordoch a ani rovnakých číslach ako po minulý rok, iPhone dokázal priniesť počas druhé štvrťroka 2019 (tretieho fiškálneho štvrťroka) zisk až 26 miliárd amerických dolárov. Pokiaľ sa pozrieme na rovnaké obdobie počas minulého roka, Applu sa darilo o čosi lepšie. Vtedy ponúkol iPhone až 29,5 miliardy.

Nejde teda o závratný rozdiel ale nad niekoľkými miliardami sa nedá len tak mávnuť rukou. Dobre je však v tomto bode pripomenúť, že minulý rok bol iPhone X absolútna novinka a hoci bol drahší, ľudia oň mali väčší záujem. Dnes tu takýto samostatný model nemáme a jediné, čo drží predaje iPhonu na ako takej úrovni je práve iPhone XR. Bez neho by to mohla byť úplná katastrofa!

Dôležitou informáciou je, že predaje sa napravili najmä v Číne. Apple urobilo niekoľko krokov na podporu vrátane masívnej marketingovej kampane, ktorá evidentne zafungovala. Okrem toho Tim na záver informoval, že tento rok chystajú nové modely, ktoré budú lepšie ako tie dnešné (čo je samozrejme logické). Bližšie informácie si ale samozrejme nechal pre seba…

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here