Spoločnosť Apple musí riešiť ďalší nepríjemný problém. Zlodejom sa podarilo vlámať do predajne Apple Store v Seattli netradičným spôsobom. Využili na to stenu priľahlej kaviarne, ktorú presekli, čo im sprístupnilo cestu k obrovskému množstvo hodnotných zariadení prakticky bez povšimnutia. Informuje o tom portál Vice.

Ako konkretizujú zahraničné médiá, vlamači využili svoje znalosti nákupného centra, keď vedeli, že toaleta kaviarne Seattle Coffee Gear priamo susedí s oficiálnou predajňou spoločnosti Apple.

Do kaviarne sa prebojovali prekonaním zámkov a cesta do Apple Store nebola príliš náročná, nakoľko jej bránila už iba stena vyrobená zo sadrokartónu. Týmto spôsobom sa zlodeji dostali priamo do predajne, vďaka čomu nemuseli prekonávať žiaden z komplikovaných bezpečnostných systémov, ktoré má štandardne každý jeden Apple Store.

Akcia bola podľa všetkého tak dokonalo čistá, že zlodeji počas nej nespustili ani len alarm. To, že sa niečo stalo zistili až zamestnanci spoločnosti Apple, keď prišli na druhý deň ráno do práce.

Všimli si, že v obchode je prázdna skriňa, v ktorej sa nachádzalo približne 436 iPhonov plus ďalší tovar, ako napríklad inteligentné hodinky Apple Watch.

Polícia uvidela, že celková hodnota ukradnutého tovaru sa pohybuje na úrovni 500 000 amerických dolárov. To je v prepočte zhruba 458 tisíc eur. Celý prípad sa momentálne vyšetruje.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -