iTunes tak ako ho poznáme zaniká. Dôvodom nie je to, že by bol nepotrebný. Dôvod je ten, že ho Apple nahrádza tromi novými aplikáciami. Dáva to logiku. Namiesto obľúbenej aplikácie budeme používať Music, TV a Podcasty. Čo však verzia na Windows? iTunes prežije!

iTunes prežije, nie však na Macu

To, že prídeme o iTunes po WWDC19 sa už tak nejako tušilo. Písali sme o tom článok a naše predtuchy sa naplnili. To ale vôbec nevadí. Funkcie, ktoré boli v iTunes Apple rozdelil v podstate do 4 samostatných aplikácií. Prvou je samozrejme Finder, ktorý poznáme už z predošlých verzií MacOS. Jeho nová funkcia sa nám umožní starať o naše zariadenia. Potom sú to aplikácie Music a Podcasty , ktoré poznáme z iOS taktiež pár rokov, no a napokon novinka známa ako TV.

iTunes tu bol prakticky od roku 2001, jeho cesta trvala 18 rokov a prežil nespočetné množstvo operačných systémov a zariadení. Steve Jobs vďaka tejto službe spôsobil revolúciu vo svete nakupovania hudby. Žiaľ, tak ako iPod, aj táto služba zostarla a zákazníci podvedome potrebovali náhradu. Všetko dobre sa raz skončí avšak v tomto prípade to bolo na úkor niečoho iného, ešte lepšieho. Mnohí ľudia ho zapínali napríklad len kvôli hudbe alebo len kvôli podscastom. Takto je to rozdelené lepšie a prehľadnejšie.

iTunes prežije. Ale iba na systéme Windows. - svetapple.sk
iTunes prežije. Ale iba na systéme Windows. – svetapple.sk

Nie je to však až tak definitívny koniec iTunes, ako by sa možno mohlo zdať. Na Windows aplikácie ako Music, TV či Podcasty zatiaľ pravdepodobne nenájdeme.

“Starý dobrý” Windows

Tak ako už bolo v úvode naznačené, iTunes prežije na operačnom systéme Windows. Nemôžeme ale očakávať žiadne zmeny. Podľa vývojárov bude aplikácia úplne rovnaká tak ako tomu bolo doteraz. Treba spomenúť, že samotná aplikácia urobila veľkú cestu na tomto operačnom systéme.

Nebolo to ešte tak dávno, kedy jej funkcionalita bola naozaj zlá a aplikácia často padala a zložito sa s ňou pracovalo. Apple tento problém ale intenzívne riešil a dá sa povedať, že po veľmi dlhej dobe sa mu podarilo nájsť funkčné riešenie. Ak teda používate Windows, nič sa pre vás nemení. Ak používate Mac, bude potrebné zvyknúť si na nový systém. Nie je to ale vôbec problém.

iTunes prežije. Ale iba na systéme Windows. - svetapple.sk
iTunes prežije. Ale iba na systéme Windows. – svetapple.sk

zdroj: Macrumors

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here