O Apple iWatch sa hovorí už niekoľko rokov, no inteligentné hodinky sa stále nachádzajú len v rovine špekulácií. Kedy by sme sa ich teda mohli dočkať?

Nedočkaví priaznivci

O pripravovaných hodinkách Apple iWatch sme už počuli množstvo špekulácií. Tie začali vznikať ešte na prelome rokov 2012/2013. Kedže už rôzni výrobcovia predstavili svoje inteligentné hodinky (Samsung dokonca dvakrát), Apple by nemal zaspať na vavrínoch a iWatch predstaviť čo najskôr. Špekulácie hovorili už o WWDC, ktorá sa konala v pondelok. Hodiniek sme sa tu však nedočkali, a tak sa otázny dátum presúva na september. Práve vtedy, keď bude predstavovaný iPhone 6, by mali svetlo sveta uzrieť aj pripravované iWatch. Znamená to že v septembri si už budeme môcť v prvej vlne hodinky zakúpiť.

apfelpage_iwatch1

 

- Reklama -

O iWatch

Apple nám možno nenápadne naznačilo, že pripravuje zariadenie, ktoré bude spolupracovať s aplikáciou Health v novom iOS 8. S najväčšou pravdepodobnosťou môže ísť práve o hodinky iWatch, o ktorých mimochodom vieme, že by mali ponúknuť zakrivený OLED. Zo softwareového hľadiska by nám malo Apple predstaviť akýsi upravený mobilný operačný systém iOS 8, ktorý bude špeciálne optimalizovaný na displeje s uhlopriečkami 1,3” a 1,5-1,7”. Naše zdravie budú sledovať rôzne senzory, ukryté v tele hodiniek. Išlo by  predovšetkým o tie, ktoré budú spolupracovať so spomínanou aplikáciou Health. Mali by sme sa dočkať merania spálených kalórií, kvality spánku a dokonca aj toku kyslíka v krvi.

iwatch-c-5

 

Kedy a za koľko ich budeme môcť dostať?

Plány sú údajne vyrobiť 3-5 miliónov kusov mesačne,čo je viac ako bolo vyrobených všetkých inteligentných hodiniek za rok 2013. Začiatok výroby sa odhaduje na koniec júna/začiatok júla. Je však dosť možné, že sa už výroba zahájila. Zaujímavé je, že neunikli žiadne správy ani fotografie týkajúce sa iWatch. Podľa Briana Blaira by sa mali hodinky podobať na Motorola Moto 360 a tak by mal byť spomínaný displej okrúhly. Na odhadovanie ceny je zatiaľ priskoro. Hovorí sa však o približne 199 až 229 dolároch. Niektorí uznávaní analytici však tvrdia, že sa cena môže vyšplhať až na 299 dolárov. Informácie uviedol portál Nikkei a tak je jasné, že sa budú líšiť od reality. My však dúfame, že sa hodiniek od Apple dočkáme už čoskoro!

Motorola-Moto-360-Header-e1395173750241

Zdroje: www.macrumors.com, www.nikkei.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.