V jednom týždni sa toho vo svete Apple udeje naozaj veľa – pokiaľ čítaš náš magazín, nemohlo ti to ujsť. Preto sa môže stať, že sa k tebe niekedy nedostanú všetky dôležité informácie. Rozhodli sme sa, že s tým spravíme koniec a vždy v sobotu poobede vyberieme tie najpodstatnejšie a najhorúcejšie novinky posledného týždňa, ktoré si pripomenieme v pravidelnom seriáli Jablková bublanina. Každý článok môžeš otvoriť kliknutím na fotografiu alebo priložený odkaz. Poďme sa teda pozrieť, ktoré novinky boli najzaujímavejšie tento týždeň?

5 tipov ako nabiť iPhone rýchlejšie

Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Už sme písali o tom, že iPhone patrí v rebríčku smartfónov, ktoré sa nabíjajú najdlhšie na posledné priečky. Dôvod úplne tak nepoznáme ale domnievame sa, že Apple jednoducho nemá také dokonalé technológie pri nabíjaní ako jeho konkurencia, čo ak ale človek potrebuje nabiť svoje zariadenie čo najrýchlejšie? Dá sa celý zdĺhavý nabíjací proces zrýchliť? Veru, že sa dá a dá sa na tom celom ušetriť pekných pár minúť.

- Reklama -

Pozri sa na to, ako nabiť iPhone rýchlejšie a to v našom článku: 5 tipov, ako nabiť iPhone rýchlejšie.


Koniec starým, hrubým MackBookom Pro! 

Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Ak si počas posledných rokov zavítal do nejakej pobočky Apple Store, poprípade len k miestnemu resellerovi, pravdepodobne si si medzi počítačmi všimol niečo, čo tam tak trochu nepatrilo. Starý, hrubý MacBook, ktorý pôsobil vedľa tenkých a nových až príliš zastaralo a navyše nemal ani len Retina displej, skutočne nebol vtip.

Čo spôsobilo koniec predaja sa dozvieš našom článku: Koniec pre starý a hrubý MacBook Pro.


30 vylepšení, ktoré prináša iOS 10

Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

iOS 10 je v súčastnosti ešte stále témou číslo 1 čo sa týka sveta točiaceho sa okolo Applu. Hoci je to už vyše týždňa, odkedy bol predstavený, stále sa objavujú nové videá. Tie nám prezrádzajú viac a podrobne predstavujú jednotlivé funkcie. Jedno z takýchto videí ti predvedie 30 vylepšení, ktoré prináša iOS 10.

Video a ďaľšie informácie ohľadom iOS 10 ti ukáže náš článok: 30 vylepšení, ktoré prináša iOS 10


Dôkaz o Dark Mode v iOS 10!

Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Apple nám len nedávno ukázalo budúcnosť svojich operačných systémov a medzi nimi aj iOS s označením 10. Okrúhle číslo by malo znamenať veľkú zmenu, čo sa v prípade Applu povedať dá. Nové možnosti využitia funkcií iPhonu developermi, zaujímavé novinky ovládania či dizajnu alebo aj sklamanie zo strany používateľov v podobe výčitiek voči Applu. Nateraz je však viac než jasné, že Apple ešte len vytiahne eso z rukáva.

Príde nakoniec Dark Mode v iOS 10? To sa dozvieš v našom článku: Ďalší dôkaz o Dark Mode v iOS 10.


Návody, návody, návody

navod-iphone-zaloha-icloud-svetapple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok
navod-iphone-percenta-baterie-svetapple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Ak si už niekedy upgradoval tvoj iOS, prípadne ho downgradoval, alebo len chceš mať svoje informácie niekde zálohované, tento článok je presne pre teba! Stačí pár jednoduchých krokov, ktoré zvládne každý a o tvoje údaje bude bezpečne postarané, v podstate navždy. V tomto článku si ukážeme, ako zálohovať iPhone na iCloud priamo z iOS.

Tento návod nájdeš našom článku: Návod: Ako zálohovať iPhone na iCloud pomocou iOS?

Batéria je jedná z vecí, na ktorej sme každý jeden deň závislí, keďže poháňa naše Jablkové smartfóny či tablety. Práve preto by sme mali vedieť v každej situácií, koľko nám jej ešte v našom iPhone zostáva. Ako zobraziť percentá batérie na iPhone a iPade? iOS ponúka “skrytú” funkciu, kedy sa ti zobrazia vedľa stavu batérie percentá. Pre prípad, že by si ju nevedel zapnúť, prinášame ti krátky návod, ako na to.

Tento návod nájdeš našom článku: Návod: Ako zobraziť percentá batérie na iPhone


Ak sa ti článok páčil, určite nás podpor zdieľaním, prípadne napíš svoje postrehy a námety! 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]