Apple vo svojich reklamách ukazovalo nové iPhony ako prakticky nezničiteľné. Ich sklo je vraj to najtvrdšie ako bolo kedy použité a odolnosť zariadenia by tým pádom mala byť omnoho vyššia. Je to ale pravda? Je iPhone 11 Pro skutočne nezničiteľný? Tu je odpoveď.

Je iPhone 11 Pro skutočne nezničiteľný?

Dá sa vo všeobecnosti povedať, že spoločnosť Apple sa v poslednej dobe snaží vyrábať stále odolnejšie a odolnejšie zariadenia. Hoci sú aj predošlé modely XS a XR vyrobené prevažne zo skla, toto sklo bolo skutočne odolné a rozbiť ho chcelo väčší talent (aj keď samozrejme stať sa to stále mohlo každému). Tento rok ale Apple podľa všetkého na tento aspekt tlačilo ešte viac. Svoje zariadenia v jednotlivých reklamách ukazovalo ako veľmi odolné a to sa netýka iba vlajkovej lode 11 Pro ale aj lacnejšej a dostupnejšej varianty, modelu 11.

No a hoci nám Apple mohlo v reklamách ukázať čo len chcelo, úplne iné to zvyčajne býva v reálnych “ostrých” testoch, o ktorý sa najnovšie postaral známy YouTuber EverythingApplePro. Ten si vzal do vienka iPhone 11 Pro v oboch variantoch. O betón sa mu teda podarilo “hodiť” model s 5,8″ displejom ale aj jeho väčšieho “Max” bračeka s uhlopriečkou až 6,5″. Ako sa vo videu ukázalo, rozbiť ich rozbil. Po tom čo na to ale bolo potrebné musíme hodnotiť, že nové modely sú extrémne odolné.

Bežné pády evidentne zvláda bez problémov

Na samotnom videu, respektíve na jeho konci môžeme vidieť v konečnom dôsledku rozbitý iPhone 11 Pro a tiež 11 Pro Max. Účel sa teda splnil a môžeme povedať, že ani jedno zo zariadení nie je nezničiteľné.

To, že na to ale bolo potrebné zhodiť tieto telefón z rebríka je ale fakt, ktorý je mimoriadne dôležitý. Bežné pády zvládli obe zariadenia prakticky bez ujmy čo je naozaj dobrá správa. Samozrejme ak vám práve jedna z noviniek spadne na betón z výšky hlavy, vždy je tu dosť veľké riziko, že to nejaké z ich skiel neprežije. Presne preto treba kúpiť s novým zariadením automaticky aj obal, ktorý ochráni jeho telo. Predsa len sa v oboch prípadoch týka o produkty, ktoré začínajú na čiastke 1149€ a tie veru nechcete rozbiť.

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here