Vozidlo Tesla Cybertruck bolo od svojho prvotného predstavenia prezentované, ako stroj, ktorý je pripravený slúžiť aj na konci sveta. Elon Musk už počas premiéry deklaroval, že je vyrobené zo špeciálnej nehrdzavejúcej ocele – exoskeleton, ktorá je odolná nie len voči nárazom, ale aj guľkám zo strelných zbraní.

A hoci nejde o vlastnosť, ktorú ocení každý a reálne sa na ňu 99,99 % majiteľov Cybertrucku nebude musieť nikdy spoliehať, známy YouTuber JerryRigEverything sa rozhodol v záujme vedy vykonať zaujímavý test. Svoj Cybertruck postavil do bezpečnej vzdialenosti a začal doň páliť rôznymi strelnými zbraňami, pričom sledoval, ako im bude odolávať odolná konštrukcia zadných dverí. A veru nepočínala si vôbec zle.

Aby sme nechodili okolo horúcej kaše, na rovinu môžeme napísať, že exoskeleton nemá absolútne žiadnu šancu voči guľke kalibru .50, ktorá ním preletela, ako nôž maslom. Fyziku skrátka neoklameš…

Ak by teda boli vaši protivníci vyzbrojení zbraňami s takýmto kalibrom, možno by bolo rozumné vzdať sa svojho Cybertrucku, než sa pokúšať o márnu obranu. Konštrukcia by strelu možno trochu stlmila, no určite by ju nebola schopná zastaviť. Na to je aj toto „super-auto“ prikrátke.

Streľbe z 9 mm zbrane Cybertruck odolá 

Tesla Cybertruck
Zdroj: Cybertruck

Na druhej strane, guľky vystrelené z 9 mm zbrane síce spôsobili na povrchu dverí preliačiny, no ani jedna z nich neprenikla do interiéru. Vďaka tomu je jasné, že posádka by mala v prípade útoku oveľa väčšiu šancu na prežitie. Zradiť by ju, ale mohli ešte okná a tak treba byť s takýmto tvrdením opatrný.

Pokiaľ si chcete pozrieť celé video, v ktorom uvidíte aj viac strelných zbraní a typov nábojov, nájdete ho pod týmto odstavcom. Vo finále môžeme skonštatovať, že Tesla Cybetruck je skutočne odolná voči strelným zbraniam, ale treba počítať s tým, že väčšia munícia už hravo dokáže zdolať jej ochranou.

Na druhej strane, stále je toto futuristicky pôsobiace auto oveľa viac odolné voči streľbe, než akékoľvek iné auto, ktoré je dnes v bežnom predaji. A to mu slúži ku cti.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple a Tesla si kradnú zamestnanov. Hádajte kto vyhráva?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -