Ak ste fanúšikom spoločnosti Apple, meno Jony Ive vám zrejme nemusíme predstavovať. Bývalý šéf dizajnu opustil technologického giganta ešte v roku 2019 po tom, ako si založil svoju vlastnú firmu s názvom LoveFrom.

Aj keď s Applom stále spolupracuje, v poslednom období mu mohol narobiť nemalé komplikácie. Jony Ive si totiž pod svoje krídla získal štyroch bývalých kolegov, s ktorými teraz bude pracovať na nových produktoch a možno aj zákazkách pre Apple.

- Reklama -
Jony Ive a Steve Jobs
Zdroj: Patently Apple

Na zozname zamestnancov sa prostredníctvom sociálnej siete LinkedIn objavili mená ako Wan Si, Chris Wilson, Patch Kessler a Jeff Tiller.

Ak by sme ich mali bližšie predstaviť, Wan Si pracoval na ikonách, tlačidlách a domovských obrazovkách v rámci tímu zaoberajúcim sa používateľským rozhraním.

Druhým na zozname je Chris Wilson, ktorý pomohol navrhnúť ikony aplikácie iCloud a taktiež celé používateľské rozhranie pre inteligentné hodinky Apple Watch.

Jeff Tiller pracoval predovšetkým na administratívnych záležitostiach dizajnérskeho týmu a Patch Kessler sa podieľal na vývoji Force Touch Trackpadu. Ten sa po prvýkrát objavil v roku 2015 na staršom MacBooku Pro.

Jony Ive
Zdroj: 500ish.com
Aj keď Jony Ive už dva roky oficiálne nepracuje pre Apple, udržiava si slabý kontakt s médiami a verejnosťou, nemá žiadnu webovú stránku a stále nie je jasné, koľko ľudí vlastne zamestnáva.
V súčasnosti však môžeme potvrdiť, že jeho firma LoveFrom pracovala na novom iMacu 2021 a taktiež pomáhal známej aplikácii Airbnb.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.