Napriek tomu, že Apple v prípade niektorých zariadení zvolilo iného dodávateľa displejov, o pripravovanú OLED obrazovku pre chystané iPady sa postará Samsung. Nový model iPadu s OLED displejom však nedorazí tak skoro.

Prečítajte si tiež  Prvá Apple konferencia prebehne už na jar. Aké novinky môžeme očakávať?

Samsung momentálne skúma možnosti potrebné na vytvorenie panelov OLED, ktoré chce Apple pre svoje iPady. Problémom však je, že Apple bude musieť urobiť dostatočne veľkú objednávku, aby bol projekt finančne rentabilný. Prvý iPad s OLED displejom by sme tak mali vidieť až v roku 2024.

Podľa informácií Apple a Samsung spolupracovali na vytvorení 10,86-palcového panelu OLED už v roku 2021, no práce na displeji boli v treťom štvrťroku zastavené. Spoločnosť Apple požadovala panely s tandemovou štruktúrou s dvoma zásobníkmi, ale projekt bol pre Samsung príliš drahý. To vyústilo v konflikt záujmov týkajúcich sa množstva panelov a ich výslednej ceny.

OLED

OLED pre iPad aj Mac najskôr o dva roky

Pokiaľ ide o novú spoluprácu, tá by mala byť na dlhšie. Prvým krokom bude zadanie dostatočne veľkej objednávky zo strany Apple, po čom bude Samsung môcť dokončiť svoje plány výdavkov v druhom štvrťroku 2022 a objednať potrebné zariadenia v treťom štvrťroku. Očakáva sa, že zariadenie bude dodané v roku 2023 aby Samsung mohol vyrábať výsledné displeje.

Tento sled udalostí však závisí aj od dodania potrebnej technológie a špičkových strojov, o ktoré by sa mal postarať juhokórejský výrobca v spolupráci s japonskou spoločnosťou Ulvac. Na spolupráci by sa mala podieľať aj firma BOE, ktorá vyvíja OLED displeje v mierke až 15 palcov.

Prečítajte si tiež  Dodávatelia komponentov sa zotavujú z nedostatkov. Nové Apple produkty sú na ceste

V súčasnosti Apple používa displeje OLED pre iPhone a hodinky Apple Watch, no počítače Mac a iPady sú obmedzené na LCD a mini-LED. O záujme spoločnosti Apple o panely OLED pre ostatné zariadenia sa neustále hovorí, no táto technológia môže byť ešte niekoľko rokov vzdialená vzhľadom na vysoké náklady vo výrobe. Optimistické vyhliadky však hovoria o horizonte dvoch až troch rokov, preto sa musíme nechať prekvapiť.

OLED Mac iPad

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -