Spoločnosť Apple je preslávená nielen svojimi špičkovými produktami, ale žiaľ aj vysokými cenami, ktoré si za ne pýta. Častokrát je terčom kritiky napríklad aj za Thunderbolt 4 Pro kábel, ktorý sa podľa mnohých predáva za neprimerane vysoké ceny. Je to, ale pravda?

Začnime tým, koľko Thunderbolt 4 Pro vlastne stojí. Jeho dlhšie prevedenie, ktoré sa štandardne predáva za 179 € kúpite na Slovensku po kliknutí na tento odkaz už za 139 €. A aj keď je to výhodnejšia cena, iní výrobcovia vám dokážu ponúknuť rovnakú technológiu za menej peňazí. Prečo je teda kábel od Apple tak drahý? Odpovedal nám portál AppleInsider.

Ten informoval o projekte spoločnosti Lumafield, ktorá použila svoj výkonný priemyselný röntgenový CT skener Neptune, pomocou ktorého sa pokúsila zistiť, v čom sa líši špičkový Thunderbolt 4 Pro kábel od svojich dostupnejších alternatív, ktoré si môžete kúpiť prakticky všade na internete. 

Thunderbolt 4 kábel
Zdroj: lumafield / úprava redakcie

Netrvalo dlho a pracovníci v Lumafield dospeli k názoru, že Thunderbolt 4 Pro za tie peniaze skutočne stojí. Hlavným dôvodom je fakt, že výrobca pri tomto produkte dbal na neuveriteľnú úroveň komplexného inžinierstva, ktorej sa nedokáže v tejto chvíli vyrovnať snáď žiaden konkurent.

Dôležité je dodať aj niekoľko dát, ako napríklad to, že Thunderbolt 4 Pro dosahuje výkon až 100 W a rýchlosť prenosu dát na úrovni 40 Gb/s. Detailné CT skeny odhaľujú, ako sa Apple vyhral s deväťvrstvovou PCBA, ktorá využíva všetkých 24 kolíkov na pripojenie.

Len pre porovnanie, lacná alternatíva Amazon Basics USB-C, ktorá sa predáva za cca 10 dolárov a je dimenzovaná na 60 W a rýchlosť prenosu dát len na úrovni 480 Mbps sa nedá s Thunderbolt 4 Pro ani len porovnávať. Výrobok od Apple je oproti nej majstrovské dielo.

Thunderbolt 4 kábel
Zdroj: lumafield / úprava redakcie

Lacnejší konkurent nemá 24, ale iba 12 kolíkov, pričom osem z nich je preskočených na zníženie nákladov. Áno, ide síce o výrobok s nižšími špecifikáciami, takže sa výrazne výhodnejšej cene nemôžeme čudovať.

Thunderbolt 4 kábel
Zdroj: lumafield / úprava redakcie

Na druhej strane však tento kábel slúži ako dokonalá ukážka toho, prečo naoko rovnaký kábel od Apple môže byť aj viac, ako desaťnásobne drahší a oplatí sa zaň zaplatiť.

Ak si zaobstaráte Thunderbolt 4 Pro od Apple, budete mať nielen istotu toho, že toto príslušenstvo vám bude poskytovať maximálny možný výkon pri akýchkoľvek úlohách a procesoch, ale aj toho, že vám vďaka svojej dokonalej konštrukcii vydrží fungovať celé roky bez akýchkoľvek problémov.

Prečítajte si tiež  SkyShowtime už dorazila na Slovensko. Službu môžete mať navždy extrémne lacno

Samozrejme to, ako sa napokon príslušenstvo rozhodnete používať zostáva len a len na vás. Z nášho pohľadu však Thunderbolt 4 Pro kábel nie je ani napriek vyššej cene zlá voľba.

Thunderbolt 4 kábel
Zdroj: lumafield / úprava redakcie

Ak sa chcete o tejto téme dočítať viac, odporúčame vám navštíviť oficiálny web Lumafield, na ktorom si môžete v 3D prezrieť CT sken Thunderbol 4 Pro kábla.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -