Hoci nákup staršieho smartfónu nemusí znieť atraktívne, v tomto prípade to dáva dokonalý zmysel. iPhone 15 je horúcou novinkou no napriek tomu to neznamená, že za jeho cenu neviete kúpiť lepšie zariadenie. iPhone 14 Pro z minulého roka je po zľavách extréme dostupný. Zariadenie má výkonný procesor, krásny displej a vydrží vám celé roky.

Ak si porovnáme iPhone 15 a iPhone 14 Pro, základný rozdiel v týchto dvoch smartfónoch je v spracovaní a zobrazovacej jednotke. Zatiaľ čo minuloročný „Pro“ model využíva konštrukciu z nehrdzavejúcej ocele, ten novší sa spolieha na klasický hliník. Čo sa týka displeja, tu je v oboch prípadoch 6,1″ OLED obrazovka s vysokým rozlíšením. iPhone 14 Pro má však aj funkciu ProMotion (variabilná obnovovacia frekvencia 0 – 120 Hz) a Always-on. V tomto smere je teda výrazne lepší.

Čo sa týka ceny, tá je v tomto prípade veľmi podobná. Zatiaľ čo iPhone 15 sa štandardne predáva za 949 €, iPhone 14 Pro stál v čase uvedenia na trh 1 299 €. Dnes ho však po kliknutí na tento odkaz kúpite už za 1 008 €, vďaka čomu na ňom krásne ušetríte. Spoliehať sa pritom budete na extrémne výkonný procesor A16 Bionic, ktorý je produkovaný 4 nm výrobným procesom a disponuje 6 GB operačnou pamäťou RAM.

iPhone 14 Pro
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen

iPhone 14 Pro má tiež na rozdiel od iPhonu 15 tretiu šošovku fotoaparátu a ešte aj LiDAR skener. V oboch prípadoch dostanete 48 Mpx rozlíšenie a špičkovú stabilizáciu obrazu. Výhodou novšieho iPhonu 15 je naopak podpora USB-C konektora. Ten však podporuje iba rýchlosti ako Lightning, takže budete stále na tom istom. Zmení sa len koncovka.

A ak vám 6,1″ displej nevyhovuje a preferujete väčšie uhlopriečky, ešte viac, ako iPhone 14 Pro sa vám oplatí kúpiť 6,7″ iPhone 14 Pro Max. Tento smartfón má aj väčší akumulátor a v čase uvedenia na trh sa predával za 1 449 €. Dnes ho však po kliknutí na tento odkaz kúpite už za 1 064 €, čo je extrémne výhodná ponuka. iPhone 14 Pro / 14 Pro Max nebudete musieť meniť za novší model minimálne nasledujúce 4 roky. Počas tohto obdobia totiž bude dostávať pravidelné a najnovšie aktualizácie operačného systému iOS. Tak na čo ešte čakáte?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AirPods Pro opäť klesli pod cenu 200,00 €. Za najlacnejší model potom nezaplatíte ani 130,00 €
Môže ťa zaujímať
- Reklama -