Bývalý šéf dizajnu spoločnosti Apple Jony Ive si už niekoľko rokov ide svojou vlastnou cestou. Muž, ktorého rukopis poznáme z legendárnych produktov, ako sú iMac G3, iPhone 2G, iPad či Apple Watch si v nedávnej minulosti založil vlastnú dizajnérsku firmu s názvom LoveFrom, ktorá uzatvára spolupráce so svetoznámymi značkami.

A aj keď donedávna pomáhala spoločnosti Apple a podieľala sa na návrhu iMacu 24″, približne takto pred rokom bola spolupráca ukončená a Ive sa viac zameriaval na svoje aktivity. V uplynulom období sa mu podarilo dosiahnuť niekoľko úspechov, medzi ktoré môžeme zaradiť návrh toho najlepšieho klaunského nosa na svete alebo oficiálneho znaku korunovácie anglického kráľa Karola III.

Ako informuje portál Hypebeast, spoločnosť LoveFrom má teraz za sebou ďalšiu úspešnú spoluprácu. Jony Ive sa spojil so spoločnosťou Linn a navrhol neuveriteľne elegantný a dizajnovo čistý gramofón Sondek LP12-50. Pokiaľ by mal logo spoločnosti Apple, pravdepodobne by vám na tom neprišlo nič zvláštne.

Pozvánku Jonyho Iva zahodil do koša. Myslel si, že je to spam

Sondek LP12-50
Zdroj: Linn

Zaujímavý je aj príbeh vzniku tohto nádherného kúsku techniky. Riaditeľ spoločnosti Gilad Tiefenbrun ho zdieľal na svojom oficiálnom blogu, kde uviedol, že práce na gramofóne sa začali v čase, keď dostal nevinnú pozvánku na sociálnej sieti LinkedIn od Jony Iveho.

Tiefenbrun bol zo začiatku prekvapený a myslel si, že ide o obyčajný spam, ktorý odstránil. Napokon mu to predsa len nedalo a rozhodol sa ku pozvánke vrátiť, pričom sa ukázalo, že ho skutočne kontaktoval bývalý šéf dizajnu spoločnosti Apple a zároveň muž, ktorý bol blízkym priateľom Steva Jobsa.

Nasledovalo stretnutie cez FaceTime, pri ktorom šéf spoločnosti Linn uviedol, že na budúci rok bude 50. výročie od založenia firmy a predstavenia gramofónu Sondek LP12. To bolo skvelá zámienka na vznik niečoho špeciálneho.

Sondek LP12-50
Zdroj: Linn

Luxusný dizajn, špeciálne drevo a extrémna cena 

Obaja sa následne zamerali na prepracovanie vypínača a plastového krytu, ktorý je dokonalo číry pri pohľade z ktorejkoľvek strany. Rovnako tu pribudlo niekoľko zaoblených hrán či špeciálny odznak s označením a informáciou, že ide o limitovanú edíciu.

Sondek LP12-50
Zdroj: Linn
Sondek LP12-50
Zdroj: Linn

Gramofón Sondek LP12-50 si môžete zaobstarať v špeciálnom prevedení z jedného bloku hustého typu dreva, ktorý sa hodil na fungovanie na akusticky tichej úrovni. Vybrať sa dá v hnedej alebo nádhernej bielej farbe.

Sondek LP12-50
Zdroj: Linn

Problémom však môže byť cena tejto limitovanej edície, z ktorej bude vyrobených len 250 kusov. Linn si pýta za každý jeden z nich približne 55 000 €. Za takúto sumu by ste si v menšom slovenskom meste kúpili aj jednoizbový byt.

Prečítajte si tiež  Apple Watch budú zásadne lepšie. Firma chystá veľkú zmenu.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -