Mac Pro akurát v týchto chvíľach začal prichádzať ku prvým zákazníkom, ktorí si ho stihli 10. decembra objednať. Ako sme písali v tomto článku, cena niektorých komponentov môže byť poriadne vysoká. 1,5 TB RAM stojí 30 000€. Priplatíte si ale aj za „obyčajné“ kolieska“. Lacné nebudú.

Kolieska k Macu Pro budú za príplatok. Stoja 400$ (480€).

Pokiaľ ste si len tak zo zaujímavosti chceli vykladať nový Mac Pro, mohli ste to urobiť napríklad na nemeckých stránkach spoločnosti Apple. Práve tú sú ceny uvedené v eurách a oproti tým našim sa v podstate nelíšia (ak tak len v desiatkach eur). Máte tu k dispozícii jednoduchý konfigurátor, ktorý funguje podobne ako keď si skladáte nové auto.

- Reklama -

Niektoré čiastky za komponenty môžu byť na toto zariadenie poriadne „mastné“. Je to ale logické. Jedná sa o špičkový počítač a technológie ako (procesor, grafika, RAM a podobne) nemôžu byť lacné. Vo všetkých prípadoch ide o najmodernejšie komponenty.

Apple si ale uletelo aj na veciach, ktoré možno až také drahé byť nemuseli. Zariadenie si môžete kúpiť len čisto ako rám alebo aj s kolieskami, vďaka čomu bude s ním jednoduchšia manipulácia v prípade premiestňovania. Tieto kolieska ale nie sú dodávané štandardne. Síce majú netradičný dizajn a vyzerajú absolútne úžasne, ich cena je trochu prestrelená.

V USA začínajú na sume 400$. Treba ale pripomenúť, že cena sa môže v jednotlivých štátoch líšiť, nakoľko sa na ňu nevzťahuje DPH. V Európe sú tieto kolečka pochopiteľne drahšie. Deje sa tu presne to, čo s cenou iPhonu. Na Nemeckých stránkach Apple Store si ich môžete k novému Macu Pro zakúpiť za 480€. Samozrejme ak budete za celý počítač platiť povdzme 30 000€, nie je to až taká položka. Predsa len to ale nie je ani najmenej a Apple si už mohlo takýto príplatok odpustiť.

Vyčítať mu to ale nebudeme. Treba nechať samotných zákazníkov nech usúdia, či sa im tento komponent oplatí zakúpiť alebo nie. Pokiaľ ho budú kupovať, bol to vlastne geniálny ťah. Výrobná hodnota nemôže byť v prípade 4 koliesok príliš vysoká. Marža, ktorú na nich ale bude spoločnosť mať je ale absolútne obrovská… Myslíte, že je v poriadku aby stáli kolieska skoro 500€? Napíšte nám do komentára.

Mac Pro
Kolieska k Macu Pro budú za príplatok. Stoja 400$ (480€). foto: slashgear

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.