Pokiaľ patríte ku profesionálnym používateľom, máme pre vás dobré správy. Mac Pro dostal ďalší veľký upgrade v podobe nových grafických kariet, ktoré si už môžete zakúpiť na prerobenom Apple Online Store.

Tieto produkty sú samozrejme určené len pre tých, ktorí ich dokážu aj reálne využiť. Dôvodom je cena, ktorá atakuje tisíce eur. O všetky grafické karty sa opäť postarala spoločnosť AMD a konkrétne ide o 3 samostatné MPX moduly z rady Readon Pro.

Základ tvorí verzia W6800X, ktorá začína na sume 2 800 $. Pokiaľ budete chcieť W6800X Duo, zaplatíte 5 000 $. Najviac si však priplatíte za modul W6900X, ktorý stojí 6 000 $. Ponuka zatiaľ platí len pre americký trh, no karty sa čoskoro dostanú aj do Európy.

Nie je pritom vylúčené, že Apple už o niekoľko mesiacov predstaví aj nové CPU pre svoj špičkový Mac Pro. Vyplýva to z nedávneho úniku, ktorý nám prezradil, že platforma Apple Sillicon je pre tento stroj vzdialená zhruba na úrovni jedného roka. Nový procesor teda dodá Intel!

Dajte nám vedieť do komentára, či sa radíte ku profesionálnym používateľom a či budete vedieť využiť vysoký výpočtový výkon spomínaných grafický kariet. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a reakcie.

 

Prečítajte si tiež  Video: Ako opraviť iPhone s 35 kilovou sadou nástrojov od Apple? Takto!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -