iPhone je zariadenie, ktoré nás dokáže zachrániť z naozaj nepríjemných situácii. Niekedy však má svoje hranice. Hlavne vtedy, keď sme na mieste bez pokrytie siete. Práve komunikácia bez signálu bol projekt, ktorý Apple na dobu neurčitú pozastavil. Škoda. Hádam sa vývoj opäť vráti.

Komunikácia bez signálu bol projekt, ktorý Apple na dobu neurčitú pozastavil.

Určite ste to nezažili raz. Ostali ste v lese, kde nebol vôbec žiaden signál. V drvivej väčšine prípadov to však našťastie nebol taký problém, predsa len sa dá skoro vždy ešte malý kúsok prejsť a chytiť jednu či dve paličky. Človek sa ale môže dostať počas svojho života do rôznych nepríjemných situácii a v takomto prípade nemusíme mať možnosť pohnúť sa. Nebezpečná je napríklad turistika v lese či lyžovačka kdekoľvek mimo zjazdovky.

V takomto prípade by sa nám jednoducho hodilo aj iné ako telefonické spojenie, napríklad cez vysielačky. Práve na ňom špecializovaný tím v Apple pracoval. Teraz sa však vývoj prerušil.

Apple kúpil od Intelu divíziu pre modemy. Zaplatil miliardu dolárov. - svetapple.sk
Apple kúpil od Intelu divíziu pre modemy. Zaplatil miliardu dolárov. – svetapple.sk

Nad celou touto zaujímavou technológiou mal dohľad Intel (presne tá divízia, ktorú Apple len prednedávnom zakúpilo). Práve on s jeho bohatými skúsenosťami spolupracoval s Applom na vývoji komunikácie, ktorá by dokázala využívať rádiové vlny. Napokon sa to ale odkladá.

- Reklama -

Vedúci projektu opustil Apple, Intel môže nasadiť svoje modemy až v roku 2021

To prečo ostala pozastavená táto super technológia, ktorá by pravdepodobne nebola až taká náročná na uskutočnenie a priniesla by používateľovi veľký komfort zatiaľ nevieme. Čo však vieme je informácia, že výkonný riaditeľ Rubén Caballero odchádza zo spoločnosti Apple. Práve on mal priami dohľad aj nad vývojom tejto technológie. To s tým môže súvisieť.

Druhým problémom je potom použitie procesorov od Qualcommu aj v roku 2020. Apple síce kúpilo na toto Intel ale ešte chvíľu potrvá kým sa ho podarí implementovať do iPhonov a ostatných zariadení. Presne preto si bude musieť na budúci rok ešte vystačiť s firmou Qualcomm. Intel by ju mal nahradiť až v roku 2020.

Komunikácia bez signálu bol projekt, ktorý Apple na dobu neurčitú pozastavil. Škoda. - svetapple.sk
Komunikácia bez signálu bol projekt, ktorý Apple na dobu neurčitú pozastavil. Škoda. – svetapple.sk
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here