Je takmer isté, že spoločnosť Apple v priebehu niekoľkých dní predstaví úplne nový MacBook Pro 14″ a 16″ s procesorom M1X. Aby sme boli konkrétnejší, všetko by sa malo odohrať na nadchádzajúcom evente Unleashed, ktorý je ohlásený na 18. októbra.

Počítače prinesú zákazníkom nový dizajn, ktorý by mal byť hranatejší a taktiež už nemá počítať s dotykovým Touch Barom vo vrchnej časti klávesnice.

- Reklama -

Dobrou správou ale je, že nový MacBook pro dostane podstatne viac konektorov, vďaka čomu v ňom nájdete nie len USB-C ale zrejme aj USB-A či slot na SD kartu. Nabíjať ho máme skrz MagSafe konektor!

No a hoci znie toto všetko veľmi pekne a v spojitosti s extrémne výkonným procesorom M1X, 16 GB RAM, 512 GB SSD úložiskom či 120 Hz displejom bude nový MacBook Pro 14″ a 16″ mimoriadne atraktívnym produktom, potencionálni záujemcovia stále netušia, kedy sa ho dočkajú.

Kedy bude nový MacBook Pro dostupný? 

Presnú odpoveď na túto otázku samozrejme nepoznáme ani my v redakcii, nakoľko Apple pochopiteľne nevydalo žiadne oficiálne prehlásenie. Každopádne, ak sa pozrieme na minulosť predstavovania počítačov Mac, rýchlo zistíme, že ich Apple ponúkalo (v rámci predobjednávky) takmer vždy v rovnaký deň, ako ich predstavilo.

Prečítajte si tiež  Funkcia Universal Control už čoskoro dorazí na macOS Monterey

Drobnú výnimku tvoril iba iMac 24″ začiatkom tohto roka, ktorý sa dostal do predobjednávok o 10 dní neskôr ako bol predstavený a zákazníci naň následne museli čakať ďalšie 3 týždne. Dôvodom bola pravdepodobne zdravotná kríza a nedostatok niektorých komponentov.

Z tohto môžeme usúdiť, že sa spoločnosť Apple bude snažiť predstaviť a začať predávať nové počítače v jeden a ten istý deň a pokiaľ to bude možné, predaj začne presne o týždeň neskôr.

Samozrejme, v dnešnej dobe nie je nič isté. Pripravte sa teda na možné čakanie alebo nedostatok skladových zásob.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.