Reproduktor HomePod sa v posledných týždňoch stal terčom kritiky a negatívnych reakcií, hlavne po vydaní nových softvérových updatov. Zatiaľ, čo niektorým užívateľom HomePod jednoducho prestal fungovať, iní sa museli popasovať s omnoho vážnejším problémom. Nová beta verzia systému spôsobovala extrémne prehrievanie, čo viedlo k vážnemu poškodeniu hardvérových komponentov.

Na tieto skutočnosti poukázalo množstvo majiteľov jablkových reproduktorov a Apple sa preto pochopiteľne muselo pustiť do opráv systému. Prehrievanie sa síce týkalo iba originálneho HomePodu nie HomePodu Mini, aj keď niektoré bugy nájdeme na oboch verziách.

HomePod

Samozrejme, stále sa jedná iba o beta verziu systému. To však nie je argument. V prípade malicherných problémov ako napríklad dočasné zaseknutie hlasitosti alebo pozastavenie skladby by sme Apple samozrejme odpustili. Ale odpálená riadiaca jednotka kvôli stiahnutiu bety je už príliš.

Ak teda vlastníte reproduktor HomePod, neodporúčame Vám sa zapojiť do Apple Beta Software Programu a sťahovať beta verziu systému, aspoň kým sa problém stopercentne nevyrieši. Firma konkrétne nepotvrdila, že sa update týka riešenia problému s prehrievaním, no vzhľadom na rýchly príchod aktualizácie to možno predpokladať.

Ak vlastníte HomePod a stretli ste sa s podobnými problémami, neváhajte a napíšte nám do sekcie komentárov.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Apple vydala aktualizáciu macOS Ventura 13.3. Toto všetko nový systém prináša
Môže ťa zaujímať
- Reklama -