Spoločnosť Apple sa neustále pokúša posúvať úroveň svojich technologických produktov čo možno najvyššie. Aj preto firma zvažuje pre svoju sériu tabletov vylepšenie, ktoré má už iPhone a tiež počítače Mac niekoľko rokov. Podľa Macrumors ju uvidíme už na budúci rok, pričom premiéru si užije v pripravovanom iPade Pro.

Ak sa teraz pýtate, o čo vlastne pôjde, nebudeme chodiť okolo horúcej kaše. Apple sa snažil byť vždy novátorom v oblasti nabíjania a presne preto zavedie do iPadu podporu pre štandard MagSafe. Tieto informácie majú pochádzať od zdroja blízkeho k spoločnostiam vyrábajúcim magnety pre produkty Apple. A keďže sa už podobné fámy v minulosti objavili, môžeme im dôverovať.

Ešte v roku 2021 o nich informoval aj veľmi presný leaker Mark Gurman z agentúry Bloomberg, podľa ktorého Apple v tom čase zvažoval, že iPad dostane sklenenú zadnú časť rovnako, ako iPhone, aby tu mohol bez problémov prebiehať bezdrôtový prenos energie.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Gurman v tom čase tvrdil, že tento systém má byť v štádiu testovania, no keďže sme ho o rok neskôr v nových iPadoch Pro nevideli, nebolo jasné, či ho Apple opustil, alebo len nechal na neskôr. Najnovšie indície naznačujú, že pravdivá bude druhá možnosť.

Nový iPad Pro dostane aj OLED displej. Prísť má na budúci rok 

iPad Pro
Zdroj: Unsplash / David Švihovec (úprava redakcie)

Už dlhšiu dobu sa diskutuje o tom, že spoločnosť Apple predstaví budúce iPady Pro výhradne s OLED displejom. Ich uhlopriečky majú mať 11,1″ a 13″ palcov, pričom zmien by sa mohol dočkať aj dizajn týchto tabletov.

Okrem iného by mohli dobehnúť svojich konkurentov od spoločnosti Samsung, ktorí sú už plne vodotesní. Koniec koncov, spoločnosť Apple to bude musieť urobiť kvôli novým nariadeniam EÚ, aby sa vyhla povinnosti pridať do iPadu vymeniteľnú batériu.

A keďže súčasné tvary neboli výraznejšie inovované od roku 2018, kedy prišiel na trh prvý „hranatý“ iPad Pro, je viac než možné, že sa to po šiestich rokoch zmení spolu s príchodom ďalšej generácie.

iPad s podporou MagSafe môže byť „krehký“

koncept
Zdroj: YouTube / TT Technology

Zároveň tiež treba podotknúť, že ak by mal mať iPad sklenenú zadnú časť, predstavovalo by to značné riziko súvisiace s vyššou náchylnosťou na rozbitie. Sklo je predsa krehké a iPad dosť ťažký, takže pri páde na tvrdší podklad to môže narobiť veľké nepríjemnosti.

Prečítajte si tiež  Apple opäť dosiahlo neuveriteľné čísla v obrate a ziskoch! iPhone si medziročne polepšil skoro o 50 %

Ak by však iPad naozaj dostal MagSafe, kompatibilný by mohol byť buď s originálnymi 15 W MagSafe nabíjačkami od Apple, alebo potom s certifikovanými Qi2 nabíjačkami od výrobcov tretích strán.

S tým sa, ale treba pripraviť aj na fakt, že 15W MagSafe nabíjanie by mohol byť výrazne pomalšie, ako štandardné nabíjanie cez USB-C kábel. Na druhej strane by sa, ale dalo krásne kombinovať s rôznymi príslušenstvom (napríklad obalmi).

Vyzdvihnúť však treba aj fakt, že ak by ku takejto zásadnej zmene skutočne došlo, Apple by to mohol MagSafe v iPade vyriešiť podobným spôsobom, ako na počítačoch Mac.

Vyhol by sa tak výrobe krehkej sklenenej časti a zároveň by mohol použiť komponenty, ktoré má už vyvinuté.

Dodáme tiež, že nový iPad Pro by mal v roku 2024 odštartovať s procesorom M3. Môžeme sa teda tešiť na brutálny výkon a opäť priblíženie sa ku platforme macOS, hoci iPad zostane stále obmedzený na funkcie operačného systému iPadOS.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.