Apple je preslávené svojim kvalitným spracovaním produktov. Pri výrobe dbá na tie najmenšie detaily, nehladiac na to, či sa jedná o smartfóny, počítače alebo príslušenstvo. Najnovšie zaregistrovalo problém v oblasti originálnych krytov. Niektorým zákazníkom dorazili bez otvorov pre mikrofón a reproduktory.

Apple a problémy s príslušenstvom

Ako iste viete, technologický gigant začal rozposielať kryty podporujúce systém MagSafe ku svojim prvým majiteľom. Tí sa pripravujú na príchod iPhonu 12, aby si ho mohli bezprostredne po zakúpení bezpečne ochrániť. No a aj keď sme zvyknutí na vysokú kvalitu, nie vždy sa to podarí.

- Reklama -

Na sociálnych sieťach kolujú obrázky, ktoré ukazujú púzdra (v rôznych farbách) bez otvorov pre mikrofóny a reproduktory. Jedná sa o problém, ktorý sme tu nikdy predtým nemali, no pri obrovskom počte vyrobených kusov nás nemôže prekvapiť. Niekde v továrni jednoducho nastala chyba a následne prešla kontrolným procesom bez povšimnutia.

Pravdepodobnosť, že sa takýto kryt dostane aj ku vám je skoro nulová. Pokiaľ by sa to napokon predsa len stalo (čo samozrejme nevylučujeme), predajca ho ochotne reklamuje.

Ako iste viete, tieto púzdra majú zabudovaný špeciálny magnet pre nabíjanie systémom MagSafe. Už dnes sa veľmi tešíme, ako si ich vyskúšame na vlastnej koži.

Na záver by sme vás chceli upozorniť, že hoci na trhu zakúpite rôzne napodobeniny, zvyčajne sa ich kvalita ani zďaleka nerovná originálu. Podobné príslušenstvo nakupujte výhradne u autorizovaných predajcov alebo v renomovaných obchodoch.

zdroj

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

3 KOMENTÁRE

  1. Americká “kvalita” za nehorázné peniaze. Môj originál Samsung LED obal stál necelých 30e a funguje už rok bez poškodenia…

    • Súhlasím s tým, že 55€ je za silikónové púzdro naozaj veľa. Na druhej strane príklad, ktorý si uviedol v komentári tiež nie je celkom smerodajný. Ja som teda také púzdro vyskúšal (aj keď stálo asi 3€), no kvalita bol jedným slovom “otrasná”. Silikón sa mi doslova žmolil v rukách, farba vôbec nesedela k zariadeniu a spracovanie bolo tiež dosť úbohé. Ak by som mal zainvestovať do krytu, ktorý vydrží dva roky povedzme tých 50€ asi by som to urobil. Nie kvôli značke alebo pocitu “originality”. Bolo by to hlavne kvôli kvalite.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here