Spoločnosť Apple predstavila nové bezdrôtové príslušenstvo, určené pre iPhone 12. Znovuzrodená produktová rada „MagSafe“ obsahuje magnetické nabíjačky, kryty a ďalšie doplnky.

„MagSafe“

Pokiaľ ste sledovali posledný event, určite vám neuniklo zvýšené upriamenie pozornosti na bezdrôtové nabíjanie. K dispozícii je úplne nový MagSafe kábel s výkonom 15W, ktorý podporuje všetky iPhony 12. Používanie by malo pripomínať Apple Watch. V praxi ide o veľmi pohodlné riešenie.

Firma samozrejme využila obrovský potenciál technológie a okrem káblu s magnetickou koncovkou predstavila radu krytov či magnetickú peňaženku na zadnú stranu zariadenia. Doplnky sú dostupné vo viacerých farbách a prevedeniach.

iPhone 12 MagSafe

Pokiaľ vás zaujala nabíjačka MagSafe Duo Charger, ktorá vie dopĺňať šťavu na iPhone 12 a hodinkách Apple Watch súčasne (pri maximálnom podporovanom výkone 15W), tak si budete musieť ešte chvíľu počkať. Spolu s klasickým koženým púzdrom bude dostupná neskôr v tomto roku.

Cenník „MagSafe“ príslušenstva

  • MagSafe nabíjačka45€
  • iPhone 12 (všetky verzie) MagSafe transparentný kryt 55€
  • iPhone 12 (všetky verzie) MagSafe silikónový kryt55€
  • iPhone MagSafe kožená peňaženka 65€

Všetky ceny pochádzajú z rakúskeho Apple Online Store, kde sa pohybujú na cca rovnakej úrovni ako u nás. Na Slovensku si budete môcť toto príslušenstvo zaobstarať u autorizovaného predajcu m:zone. Dostupné bude už čoskoro.

Náš pohľad na vec

iPhone 12 MagSafe

Inovácia nie je veľkým prekvapením. Podobné novinky sme očakávali ešte pred eventom. Navyše sa dlhodobo špekuluje, že iPhone 12S prípadne iPhone 13, príde o fyzický konektor pre lightning.

Je to obrovský krok, na ktorý nás musí firma pripraviť. Dobrou správou ostáva, že ak sa to naozaj stane (rok 2021-2022), MagSafe nájdeme v balení každého iPhonu. To je však len jedna z viacerých teórií. Do komentára nám napíšte, ako sa na to pozeráte vy.

Prečítajte si tiež  Neuveriteľný výsledok: MacBook Air (M1) prekonal MacBook Pro 13" (M1) vo výkonnostnom teste. Ako je to možné?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.