Pokiaľ ste vášnivým používateľom iPhonu, iPadu či Macu, určite by ste si chceli užiť aj systém CarPlay vo vašom vozidle. Problémom je, že je výsadou predovšetkým novších modelov a aj z nich ho väčšina podporuje len cez kábel. Spoločnosť Kenwood sa však rozhodla, že prinesie rádio s dostupnou cenou a bezdrôtovou kompatibilitou. Kúpte si CarPlay do vášho staršieho auta za prijateľnú cenu.

Kúpte si CarPlay do vášho staršieho auta

V dnešnej dobe už je CarPlay v nových vozidlách veľmi jednoducho dostupný. Pri prémiovejších modeloch si zaň síce mastne priplatíte, pri lacnejších autách je to však pomerne lacný prvok prípadne býva už súčasťou štandardnej výbavy, kde sa nachádza lepšie autorádio prípadne navigačný systém. Čo však ak používate staršie vozidlo s jednoduchším rádiom prípadne navigačným systémom? Tu je s CarPlayom problém, dobudovať ho je v podstate nemožné. Samozrejme myslíme do pôvodného rádia.

- Reklama -

Môžete si ale zakúpiť iné autorádio, ktoré neponúkne len samotný CarPlay (prípadne podporu konkurenčného Android Auto) ale aj iné modernejšie funkcie, ktoré vám budú spríjemňovať život. To už stojí za zváženie. So sériou nových autorádií teraz prišla spoločnosť Kenwood, ktorá sa už roky špecializuje práve na audio systémy s ktorými sú samozrejme dotykové rádia úzko spojené.

Konkrétne sa jedná o 7 takýchto rádií z ktorých 5 ponúka podporu bezdrôtového pripojenia CarPlay. Väčšina dnešných systémov v moderných autách funguje stále na princípe USB. Cez Bluetooth je to ale predsa len o čosi praktickejšie. V tomto prípade ale strácate výhodu toho, že sa vám telefón počas cesty nabíja (ak samozrejme nemáte vo vozidle napríklad bezdrôtovú nabíjačku).

Prijateľná cena

Pokiaľ vás konkrétne rádia zaujímajú, určite vás bude zaujímať aj ich cena. Tá v tomto prípade nie je najnižšia ale určite by sme ju mohli označiť minimálne za prijateľnú. Za 6,95″ displej, ktorého súčasťou je možnosť nastavenia si vlastného dizajnu obrazovky, bluetooth, CarPlay, Android Auto, SiriusXM, podporu parkovacej kamery s jednoduchým napojením a rovnako tak aj podporu parkovacích senzorov, rádiom a ďalšími “fíčurkami” zaplatíte sumu od 749$ vyššie.

Dôležité je tu podotknúť to, že suma sa líši od konkrétneho rádia. Najdrahšie je momentálne za zhruba 1399$. Rozdiely sú značné. Súčasťou základného rádia nie je napríklad ani navigačný systém, čo môže byť na prvý pohľad nevýhoda. Na druhú stranu ale cez Apple CarPlay dokážete stremovať Apple Maps, Google Maps či Waze. V tomto prípade ide o to najlepšie čo môžete mať nakoľko tieto navigácie čítajú aktuálny stav premávky vďaka mobilným dátam. Ak teda chcete aktualizovať, Kúpte si CarPlay do vášho staršieho auta. Cesta bude omnoho príjemnejšia.

Kúpte si CarPlay do vášho staršieho auta. - svetapple.sk
Kúpte si CarPlay do vášho staršieho auta. – svetapple.sk

zdroj: 9to5mac.com

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here