Moderné technológie opäť ukázali svoju silu. Šikovný dizajnér Kevin Noki venoval svoj čas zariadeniu, ktoré určite stojí za vašu pozornosť. Ide o klasický počítač Macintosh, ktorý však nesie názov „Brewintosh“. Toto zariadenie pripomína svojim vizuálom model Macintosh Plus, avšak jeho puzdro bolo vyrobené modernou 3D tlačou.

Autor tohto projektu si know-how nenechal pre seba a v pomerne zaujímavom 47-minútovom videu opisuje proces, vďaka ktorému sa mu podarilo dostať až ku vytúženému výsledku. Je zaujímavé, že jeho súčasťou je celkom 29 zložitých krokov, z ktorých každý je pre dosiahnutie dokonalého vizuálu mimoriadne dôležitý.

Noki vymodeloval maketu počítača v programe AutoDesk Fusion 360 do 3D, vďaka čomu mohla začať tlač jednotlivých dielov. Tie následne poskladal, vyplnil medzery, celý skelet obrúsil a texturoval, aby čo najviac pripomínal ikonický počítač od Apple. Napokon sa mu to podarilo.

Projekt zabral mesiace prác. Diely sa tlačili len pár desiatok hodín 

Taktiež sa mu podarilo upraviť 10″ obrazovku tak, aby mala moderné LED podsvietenie a tlačidlo na stmievanie. Počítač má tiež svoje vlastné napájanie, konektory či dokonca reproduktory, vďaka čomu sa dá plnohodnotne používať. Používateľské prostredie je postavené na emulátore, ktorý beží prostredníctvom systému Linux.

Na záver vás možno bude zaujímať, ako dlho to celé trvalo. Samotná tlač dielov bola odhadnutá na cca 48 hodín, avšak príprava, vývoj a dokončovanie celého hardvéru zabralo niekoľko mesiacov. Výsledok je, ale skutočne pôsobivý, čo poviete?

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple natočil celý event Scary fast na nový iPhone 15 Pro Max: Mnohí by povedali, že to bola profesionálna kamera
Môže ťa zaujímať
- Reklama -