Pravdepodobne ste už počuli o fiasku so spoločnosťou BOE, ktorá nedokázala dosiahnuť prísne štandardy cupertinského giganta a tak sa zatiaľ nebude podieľať na výrobe displejov pre iPhone 12. Zo všetkého však môže ťažiť LG. Jeho hlavným záujmom má byť 6,1″ OLED displej pre iPhone 12 Max!

LG dodá až 20 miliónov displejov

Spoločnosť Apple urobí radosť všetkým zákazníkom, ktorí si pôjdu zakúpiť budúci iPhone. Po dlhých rokoch konečne zabudne na technológiu LCD a všetky 4 pripravované modely vybaví špičkovým OLED panelom.

- Reklama -

Takýto významný krok si pochopiteľne pýta aj rozšírenie výroby. Treba si uvedomiť, že na svete je stále málo výrobcov, ktorí dokážu poskytnúť kvalitné OLED zobrazovacie jednotky. Koniec koncov, presvedčili sa o tom aj v Apple (príbeh s BOE).

Najdôležitejším dodávateľom aj po rokoch ostáva spoločnosť Samsung. Juhokórejský gigant je priekopníkom v tejto oblasti a tak sa tomuto výberu nemôžeme čudovať.

Jeho továrne sa postarajú o displeje pre iPhone 12 5,4″ (v počte cca 30-35 miliónov kusov), iPhone 12 Pro 6,1″ a iPhone 12 Pro Max 6,7 (dokopy v počte cca 20 miliónov kusov).

Tieto čísla napovedajú, že sa jedná o obrovský objem, ktorý bude aj pre jednu firmu veľkou výzvou. Aj preto má Apple v zálohe druhého výrobcu, spoločnosť LG, ktorá sa postará o produkciu zvyšných displejov pre iPhone 12 Max so 6,1″ displejom. Dokopy by ich mala dodať cca 20 miliónov kusov.

Vo výsledku sa bavíme o päťnásobnom náraste podielu na výrobe (spoločnosti LG), v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi. Apple sa vďaka tomu bude môcť spoliehať aj na ďalšieho partnera, ktorý mu pomôže diverzifikovať výrobu. Všetko samozrejme so zreteľom na prísne štandardy. Skvelý krok, dúfajme, že displeje budú rovnako kvalitné ako doteraz…

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.