Pokiaľ si chcete kúpiť najlacnejší Mac v ponuke, dnes už nemusíte mať na účte štvorcifernú sumu. Na začiatok je k dispozícii aj veľmi dobre vybavený Mac mini s procesorom M1, ktorý bude bohate stačiť na akúkoľvek kancelársku, ale aj náročnejšiu grafickú činnosť. Jeho cena je po zľave rekordne nízka. Na počítači slušne ušetríte.

Mac mini s procesorom M1 nie je na trhu žiadnou novinkou, no napriek tomu si stále zaslúži vašu pozornosť. Nachádza sa v ňom výkonnejšia verzia prvého ARM procesora od Apple, ktorá má k dispozícii 8-jadrové GPU aj 8-jadrové CPU. Mac mini sa tiež spolieha na 8 GB RAM a súbory si budete ukladať na vstavané 256 GB SSD úložisko. Je to extrémne rýchly počítač v elegantnom dizajne, ktorý sa bude vynímať na vašom stole.

Cena za Mac mini M1 sa v čase uvedenia na trh pohybovala na úrovni 799 € za základnú 256 GB verziu. Dnes ho však po kliknutí na tento odkaz môžete získať už za 589 € u autorizovaného predajcu spoločnosti Apple.

Rovnako tak by ste mali vedieť, že spoločnosť Apple už medzičasom predstavila aj počítač Mac mini s procesorom M2. Ide o novšiu generáciu tohto zariadenia, ktorej uvádzacia cena klesla až o 100 € a dnes ho po kliknutí na tento odkaz viete získať od 669 €. Nie je to síce veľký cenový rozdiel, no z nášho pohľadu sa určite viac oplatí Mac mini prvej generácie.

Prečo si radšej kúpiť starší Mac mini, ako ten novší? Tu je dôvod 

Mac mini Apple Silicon M2
Zdroj: The Verge / úprava redakcie

Jeho celkový výkon nie je zas o toľko nižší a čip M2 sa od M1 líši najmä prítomnosťou 10-jadrového GPU, pričom CPU zostáva takmer rovnaké. Rovnako má ale tento Mac mini aj jednu veľkú nevýhodu a to tú, že jeho SSD úložisko pozostáva z jedného 256 GB NAND čipu.

Naopak, Mac mini M1 ponúka SSD úložisko pozostávajúce z dvoch 128 GB NAND čipov, vďaka čomu dosahuje oveľa lepšie hodnoty vo svojej rýchlosti. Paradoxne tak starší Mac mini s čipom M1 môže byť rýchlejší, ako novší Mac mini s čipom M2.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Mac ovládaný nosom? Vitajte v roku 2015!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -