MacBook Air 13″ a fantastické výsledky v aplikácii Zoom

Aktuálna doba praje technologickému priemyslu. Ľudia sa snažia pracovať a vzdelávať z domu, k čomu využívajú počítače, smartfóny a tablety. Ako iste viete, streamované video má nepríjemný vplyv na výdrž batérie. To ale neplatí pri MacBooku Air 13″ s procesorom M1. Jeho schopnosti sú v tomto smere fantastické.

Na internete sa objavil zaujímavý poznatok zo skutočného používania. Jeden z čerstvých majiteľov MacBooku Air (2020) upozornil na vynikajúcu prácu ARM čipu, v súvislosti s videohovorom. Svoje poznatky zverejnil na internetovom fóre Macrumors, pod pseudonymom „acidfast7_redux“.

Ako uvádza v príspevku, do rúk sa mu dostala základná verzia počítača s 8GB RAM. Väčšinu času z pracovného dňa strávil pri aplikácii Zoom (videohovory) a po 2,5 hodinách ubudlo z akumulátora len 17% batérie. Ďalší 36 minútový hovor spotreboval 7%.

Z týchto dát môžeme jednoducho vyhodnotiť, že Zoom spotrebuje 10-13% batérie v priebehu jednej hodiny. Ak do toho čísla zarátame aj využívanie iných pracovných záležitostí, po uplynutí 8 hodín a 14 minút mal majiteľ stále 28% batérie. Procesor M1 je teda veľmi efektívny.

Časový rozpis konkrétneho pracovného dňa:

  • Videohovory Zoom – 4h33 m
  • Internet/MS Office/e-mail – 3h01m
  • Spánok (MacBook bol zatvorený) – 45 minút

Na záver musíme pripomenúť, že výsledky negatívnym spôsobom ovplyvnil aj emulátor Apple Rosetta 2. Zoom zatiaľ nebol optimalizovaný pre Macy s čipom Apple Sillicon. Ak ho používate s Intelom, určite nám potvrdíte vysoký vplyv na spotrebu batérie. Táto novinka teda príjemne potešila a po optimalizácii môžu byť výsledky dokonca ešte lepšie.

Nový MacBook Air, si už v týchto chvíľach môžete objednať na splátky bez navýšenia u autorizovaného predajcu m:zone.

My sme tak urobili v prípade MacBooku Pro 13″ a skvelé hodnoty v oblasti celodennej výdrže batérie môžeme potvrdiť. Dobrá práca Apple. Do komentára nám napíšte svoje skúsenosti, prípadne otázky. Radi vám na ne zodpovieme.

Prečítajte si tiež  V Apple patentovali možno budúcnosť mobilných fotoaparátov!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.