Súčasná situácia vo svete je veľmi komplikovaná. Ľudia fungujú a pracujú ako sa len v daných podmienkach dá. Všetko samozrejme v rámci bezpečnostných opatrení z pohodlia domova. Mnohí využívajú komunikačný nástroj ZOOM. Neplatí to však pre zamestnancov Google. Tým to spoločnosť prednedávnom zakázala. Dôvod je prostý.

Google zakázalo používať zamestnancom ZOOM

Predstavte si, že by takýto globálny problém, aký tu máme dnes, vypukol pred dvadsiatimi rokmi. Hoci tu už fungoval internet, komunikačné možnosti boli značne obmedzené. Aj to je výhoda súčasnej doby. Nech je pandémia akokoľvek nepríjemná a komplikuje nám životy, ľudia vedia vo veľa prípadoch pracovať bezpečne z pohodlia domova. Samozrejme, že v takomto prípade nemôžu byť rovnako efektívni ako v kancelárii, avšak určite je to lepšie, ako nič nerobiť a len pozerať TV, alebo čítať knihy.

Ani zamestnanci v Google nemajú voľno. Sedia síce doma ale usilovne pracujú na nových projektoch. Donedávna na to používali veľmi obľúbenú aplikáciu ZOOM, ktorá pociťuje rekordný záujem z celého sveta. Nedávno sa však objavili určité pochybnosti o jej bezpečnosti. A mnohí si začali dávať veľký pozor.

Nakoľko práve v Google pracujú na utajených projektoch s veľmi citlivými dátami, firma ju doslova zakázala používať. Na druhej strane to však nepredstavuje až taký veľký problém. Rada zamestnancov môže prejsť na ich vlastný systém, ktorý sa nazýva Meet a funguje viacmenej rovnako. Takisto tu majú k dispozícii napríklad Skype s novou aktualizáciou. Práve tá zabezpečila, že má podobné funkcie ako práve ZOOM avšak v princípe je oveľa bezpečnejší. Čo používate vy?

Google zakázalo používať zamestnancom ZOOM
Google zakázalo používať zamestnancom ZOOM
Prečítajte si tiež  Android kopíruje Apple. Túto funkciu z iPhonu si užijú aj používatelia konkurenčného systému
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.