Spoločnosť Apple občas predstaví tak dobré technologické produkty, že im nedokáže konkurovať ani ona sama. Pekným príkladom je MacBook Air M1, ktorý už síce dostal svojho nástupcu, no ľudia vo veľkom volia radšej staršiu verziu, ktorá má krásny dizajn, vysoký výkon a po zľave je lacnejšia o stovky eur. Nákup tohto počítača nebudete ľutovať.

MacBook Air M1 využíva hliníkovú konštrukciu, ktorá mu zabezpečuje nie len kompaktné rozmery, ale aj veľmi nízku váhu, len 1,29 kg. Jeho súčasťou už nie je ani ventilátor no trápiť vás to nemusí, pretože ARM čip M1 sa prakticky neprehrieva a ponúka optimálny výkon za každých okolností. Pomáha mu tomu 8-jadrové CPU, 7-jadrové GPU, 8 GB RAM či 16-jadrový Neural Engine. MacBook Air má tiež veľmi kvalitný displej s krásnymi živými farbami a vysokým rozlíšením 2 560×1 600 pixelov. Bežný spotrebiteľ zrejme nič viac nepotrebuje. Koľko však tento počítač stojí?

Čo sa týka ceny, tú má spoločnosť Apple stále nastavenú na čiastku 1 199 € za základný 256 GB model. Dobrou správou, ale je, že vy ho môžete získať o stovky eur lacnejšie. Po kliknutí na tento odkaz sa totiž MacBook Air M1 predáva už od 944 €, čo je mimoriadne výhodná ponuka. Netreba zabúdať, že ide o počítač, ktorý vám vydrží celé roky a aj potom si ešte bude držať vysokú zostatkovú hodnotu. Je to predsa produkt od Apple.

Rýchle SSD, skvelá výdrž batérie a geniálny spoločník na dlhé roky 

MacBook Air M1
Zdroj: YouTube / Alexey Tomasheev / Arthur Winer (úprava redakcie)

Obrovskou výhodou MacBooku Air M1 je veľmi rýchle SSD úložisko, ktoré využíva dva 128 GB NAND čipy namiesto jedného 256 GB NAND čipu, ktorý sa nachádza v novších modeloch. Paradoxne tak môže pri niektorých procesoch fungovať rýchlejšie, než drahší MacBook Air M2.

Rovnako sa môžete tešiť aj na extrémnu výdrž batérie, o ktorú sa stará veľký akumulátor schovaný vo vnútri tela zariadenia. Verte alebo nie, pri troche snahy sa viete dostať aj na výrobcom udávaných 17 hodín na jedno nabitie. V praxi však počítajte skôr s 10 – 12 hodinami pri bežnej práci. Máme to odskúšané. Na nabíjanie v tomto prípade slúži klasický USB-C kábel a adaptér, ktoré sú samozrejme pribalené v krabici.

Z nášho pohľadu má MacBook Air M1 ešte jednu veľkú výhodou a tou je prémiové spracovanie. Nejde len o rozsiahle použitie hliníka či kvalitný displej, ale aj o mimoriadne presne a rýchlo reagujúci Trackpad (je to, ako ovládať displej iPhonu) či klávesnicu, ktorá už nevyužíva nízky zdvih v rámci motýlieho systému, ale oveľa vyšší zdvih, ktorý jej zabezpečuje oveľa obľúbenejší nožnicový systém. Ak teda máte o MacBook Air M1 záujem, po kliknutí na tento odkaz ho kúpite za najlepšie ceny na Slovensku. Z nášho pohľadu to dáva možno aj väčší zmysel, ako nákup novšej generácie počítača. Každý sa však musí vedieť rozhodnúť sám.

Prečítajte si tiež  Elon Musk sa opýtal ľudí či chcú aby odstúpil z vedenia Twitteru a tí odpovedali ÁNO. Je to jeho konečná?

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -